Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse dokunulmazlığa sığınarak suç işleyemez

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Kimse dokunulmazlık zırhına sığınarak teröristlerin meşru gösterilmesine vesile olacak eylem yapamaz

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Kimse dokunulmazlığa sığınarak suç işleyemez
Başbakan Ahmet Davutoğlu Borsa İstanbul ile Borsa Konya arasındaki işbirliği imza törenind gazetecilerin soruları üzerine gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:
İZAH EDİLİR TARAFI YOK: Ortada bir suç varsa ve düşünce özgürlüğünü ifade etmenin ötesine geçecek şekilde terör örgütleriyle işbirliğine, terörü teşvike kadar giden bir suça yönelmişse kimse dokunulmazlık zırhının arkasına saklanarak suçu örtbas edemez. Kim Meclis dışında 29 canımızı almış, hain, alçak, barbar bir teröristin taziyesi gibi utanç verici bir vesileye katılırsa bunun dokunulmazlıkla izah edilir bir yönü yoktur. Dokunulmazlık zırhına sığınarak kimse suç işleyemez kimse canlarımızı alan teröristlerin meşru gösterilmesine vesile olacak eylemlerde bulunamaz.
DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK: Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde herhangi bir terör eylemini gerçekleştirmiş caninin taziyesi olmaz. O taziyeye oranın parlamenterleri katılmaz. Kimse bunu meşru gösteremez, meşru kılamaz.
ATEŞKESİ DESTEKLİYORUZ: Alınan ateşkes kararını destekliyoruz. Ancak bu ateşkes kararı yeni saldırılara mesnet teşkil etmemeli. Ateşkes ile rejim, Rusya, İran, Hizbullah gibi taraflara muhalefetten gelecek saldırı durmuş oluyor. Ama onların saldırıları konusunda "DAEŞ ve Nusra dışında" deniliyor. Ama Rusya bombardımanı ılımlı muhalefete yapıyor.

GEREĞİNİ YAPARIZ: Bizim için YPG aynı DAEŞ ve Nusra gibi bir terör örgütüdür. Herhangi bir taraf tehdit teşkil ettiğinde, Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda bu ateşkes bizim için söz konusu değildir. Hiç kimseden izin almaz, hiç kimseye sormaz gereğini yaparız. YPG-PKK unsurları Herkes ayağını denk alsın. Türkiye DAEŞ'e de YPG'ye de tedbiri alır, haddini bilmez ve saldırıları Türkiye'ye yöneltirse rejime karşı da alır.

Siyasette gündem 'Dokunulmazlık'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse dokunulmazlığa sığınarak suç işleyemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN