Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgüt 12'den vuruldu

Önceki gün 'Cehennem Deresi'nde öldürülen 12 teröristin, Kandil talimatıyla İdil'e gönderilen 'komutataktik grubu' olduğu belirlendi

Örgüt 12'den vuruldu
Şırnak İdil'e 8 kilometre mesafedeki kanyona düzenlenen operasyonda öldürülen teröristler arasında mayın ve uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı konusunda gelişmiş metotları uygulayan "Nuda" kod adlı teröristin de olduğu belirlendi. Teröristin 3 yıl boyunca Kobani'deki (Ayn el Arap) PYD/YPG saflarında çatıştığı, daha sonra Kandil tarafından İdil'e gönderildiği tespit edildi. Etkisiz hale getirilen "Jiyan" kod adlı kadın teröristin ise Kandil'de yetiştikten sonra 2 yıl YPG saflarında çatıştığı ardından Kandil'e döndükten sonra son olarak da İdil'de görevlendirildiği öğrenildi. Teröristin, özellikle Diyarbakır'ın Sur ilçesinde etkisiz hale getirilen kadın keskin nişancıların eğitmeni olduğu belirlendi. Etkisiz hale getirilenlerden "Ferhat" kod adlı teröristin ise Kandil'in talimatıyla İdil'e "komutan" olarak gönderildiği belirlendi. Sözde ilçe sorumlusunun yardımcısı olduğu tespit edilen "Sipan" kod adlı terörist de etkisiz hale getirilenler arasında yer alıyor. Teröristin, M-16 marka uzun namlulu tüfek taşıması ise dikkati çekti. 12 terörist, Kobra helikopterlerin desteği ile özel birliklerin operasyonu sonucu önceki gün etkisiz hale getirilmişti.

20 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde bulunan kamplarına hava operasyonu düzenlendi. Malatya'dan kalkan F-16 savaş uçakları 2 saat süreyle örgüt kamplarını vurdu. Dün Şırnak İdil'deki operasyonda ise 20 terörist öldürüldü. 16 Şubat'tan bu yana ilçede öldürülen toplam terörist sayısı 47'ye ulaştı. Operasyonda çok sayıda silah da ele geçirildi. Mardin Derik'te 1, Kızıltepe'de de 1 terörist öldürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgüt 12'den vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN