Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Sever'in mektup bilmecesi

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği karar tartışmaları da beraberinde getirirken en çok dikkat çeken de eski danışman Ahmet Sever'in AYM kararından beş gün önce Can Dündar'a yazdığı mektup oldu.

Giriş Tarihi: 27.2.2016 21:07 Güncelleme Tarihi: 27.2.2016 21:33
Ahmet Sever'in mektup bilmecesi
Ahmet Sever, 20 Şubat'ta Odatv'de yayınlanan mektubunda, "Çıktıktan sonra da inadına inadına ve göstere göstere gazetecilik yapmaya devam edeceksin." sözleriyle darbe, casusluk ve terör iş birlikçiliğinden tutuklu Canlı Dündar'a methiyeler dizdi ve tahliye olacağının sinyalini verdi.

Mektupta, "Bazı siyasi çıkar hesaplarına rağmen insanlık ölmedi. Ses veriyor, tepki gösteriyor. Ama içeride bazılarının akıl almaz tepkisi var ya Can... O beni çok düşündürüyor" ifadelerine de yer verdi.

MAKSATLA MI YAZILDI?

Ahmet Sever'in bu mektubu danışmanlığını yaptığı Cumhurbaşkanı'nın, Can Dündar ile ilgili kararı verecek Anayasa Mahkemesi heyetine atadığı 10 üye olması sebebiyle dikkat çekici bulundu. Sever'in bu keskin mektubu belli bir maksatla yazıp yapmadığı bile tartışıldı.

KARARDAN HABERDAR MIYDI?

Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanlığı köşkünde görev yaptığı süreçte Anayasa Mahkemesi'nin 10 üyesi değişti. Can Dündar ile ilgili karari veren heyette bu üyeler yer aldı. AYM Başkanı Zühtü Aslan dahil bu üyeler Can Dündar lehine oy kullandı. Şimdi kamuoyu Ahmet Sever'in yazdığı bu mektubun AYM'de görev yaptığı dönemde atanan üyelere bir mesaj olup olmadığını tartışıyor. Ayrıca Sever'in tahliye kararından önceden haberdar olup olmadığı da merak konusu...

sabah.com.tr


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Sever'in mektup bilmecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN