Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' iyi niyetli olsa ...'

AK Parti Grup Başkanvekili , ’in idamının o zamanki yasama faaliyetlerine tabi olduğunu belirterek, zabıtlara göre 30’dan fazla ’li milletvekilinin ‘evet’ oyu verdiğini, 100’den fazla milletvekilinin ise katılmadığını söyledi. Turan, “CHP’li vekiller, o zamanki vekiller bugünkü arkadaşlar kadar hassas olsalardı, iyi niyetli olsalardı bugün Deniz Gezmiş asılmamış olurdu diye düşünüyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 28.2.2016 00:16
'CHP iyi niyetli olsa Deniz Gezmiş...'

TBMM Genel Kurulunda devam eden 2016 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde özellikle 'li milletvekillerinin 'in doğum yıldönümü nedeniyle yaptıkları konuşmaların ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili , "Çıkan her CHP'li arkadaş Deniz Gezmiş'in doğum gününden yola çıkarak onu anıyorlar, ben de bundan keyif alıyorum. Belki idam edilmeseydi şu an bu sıralarda vekillik yapıyor olacaktı" dedi.


"BUGÜN DENİZ GEZMİŞ ASILMAMIŞ OLURDU"

Her darbeden sonra çok ciddi siyasi bedeller ödendiğine dikkat çeken Turan, "Sadece 1960 değil, 1970'ten sonra da, 1980'den sonra da, 28 Şubat'tan sonra da çok ciddi bedel ödendi. Bazen idam oldu, bazen sürülme oldu, bazen başörtüsü oldu ama her darbeden sonra ciddi bedel ödendi fakat şu yanlış anlama olmasın diye, bir algı yanlışı olmasın diye revize etmek istiyorum; Deniz Gezmiş'in idamı biliyorsunuz, yine o zamanki yasama faaliyetlerine tabi. İdam kararını veren mahkeme uygulama bulması açısından o kararın mutlaka Meclisin onayı gerekiyor. O onayın zabıtlarını aldırdım, arkadaşlara verebilirim. O zamanki 30'dan fazla CHP'li milletvekilinin 'evet' oyu var, 100'den fazla vekilin de katılmaması, koridora oturması var. Dolayısıyla, CHP'li vekiller, o zamanki vekiller bugünkü arkadaşlar kadar hassas olsalardı, iyi niyetli olsalardı bugün Deniz Gezmiş asılmamış olurdu diye düşünüyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP iyi niyetli olsa Deniz Gezmiş...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN