Özgecan'ın katili Suphi Altındöken cezaevinde öldü iddiası

Mersin’de minibüsüne binen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı hunharca katleden Suphi Altındöken’in, cezaevinde ölü bulunduğu iddia edildi. Daha önce de öldü iddiaları ortaya çıkan katilin haberi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. Adalet bakanlığı yetkililerinin Sabah.com.tr'ye yaptıkları açıklamada katil Suphi Altındöken'in öldü iddialarının asılsız olduğunu ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 27.2.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 27.2.2016 17:20
Özgecan'ın katili Suphi Altındöken cezaevinde öldü iddiası
Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı korkunç bir şekilde öldüren ve yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan katil Suphi Altındöken'in, cezaevindeki hücresinde ölü bulunduğu öne sürüldü.

ADALET BAKANLIĞI: İDDİALAR ASILSIZ

Özgecan Aslan'ı hunharca katleden Suphi Altındöken'in iddiası sosyal medyada ençok konuşulan konular arasında yer aldı. Bunun üzerine iddialara cevap veren Adalet Bakanlığı yetkilileri çıkan haerlerin asılsız olduğunu açıkladılar.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı için cezasını özel bir hücrede çeken Altındöken'in dün gece saatlerinde öldüğü iddia edilirken, konuyla ilgili cezaevi yönetmi ya da resmi rakamlardan bir açıklama yapılmadı.

ÖZGECAN VAHŞETİ DÜNYA BASININDA

GEÇTİĞİMİZ YIL DA ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLMİŞTİ

Suphi Altındöken'in geçtiğimiz yıl Nisan ayında da cezaevinde öldürüldüğü iddia edilmişti. Altındöken'in kaldığı koğuşta önce dövüldüğü, ardından da öldürüldüğü bildirilmiş, cezaevi yönetimi daha sonra yaptığı açıklamada Altındöken'in ölmediğini, benzer isimde bir hükümlünün hastaneye kaldırılmasının böyle bir dedikoduya neden olduğunu belirtmişti.

Suphi Altındöken için Mayıs ayında da cezaevinde dövülerek linç edildi haberleri yayılmış, ancak bu haber de yalanlanmıştı.

Özgecan Aslan'ı hunharca katleden Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçek ve Necmettin Altındöken hakkındaki dava geçtiğimiz Aralık ayında karara bağlanmıştı. Son duruşmada birbirlerini suçlayan üç katil, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

ÖZGECAN ASLAN ARAMIZDAN AYRILALI BİR YIL OLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan'ın katili Suphi Altındöken cezaevinde öldü iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN