Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kifayetsiz muhterislere 'Hodri meydan' diyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarının Türkiye'sinde ne Paralel örgüt, ne bölücü terör örgütü ne Bizans oyunu çevirenler olacak. Yarının Türkiye'sinde sizler olacaksınız

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Kifayetsiz muhterislere 'Hodri meydan' diyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul'da grçekleşen Ensar Vakfı'nın 37. Genel Kurulu'na katıldı. Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ı anan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"BUNLARI SIRT SIRTA GÖRÜNCE KAHROLDUM"

YAVRU GEZİCİLER:
Darbecilerin, vesayetçilerin, paralellerin bu ülkenin ve milletin değerlerine düşman olanların saldırıları hiç bitmedi, bitmeyecek. 3 yıl önce İstanbul'da Gezi olayları denilen park, ağaç bahanesiyle çok ince planlanmış provokasyonla çıktılar. Zannetmeyin ki Türkiye'de planlandı. İçerisi dışarısı beraber planladı. Yurt dışı seyahatlerimizde bunun ipuçlarını bulduk. Nereden planlandı gördük. Şimdi de Artvin'de Cerattepe olayı çıktı. Bu Gezi'ciler neyse bunlar da yavru Gezi'cilerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ziyareti öncesi gündemi değerlendirdi!


HABİS BİR UR:
Milletimizin hayır duygularını istismar ederek, habis bir ur gibi büyüyen bir yapı ortaya çıktı. 17-25 Aralık darbe girişimini milletimizin desteğiyle boşa çıkardık. Hepsinden öte bölücü terör örgütüyle bunları yan yana, omuz omuza görmek bu işin nereye gittiğinin çok açık ifadesi. Geziciler, paralelciler, bölücüler bugün kol kola, omuz omuza bize karşı mücadele yürütüyor.

ALTINDAN KALKAMAYIZ:
Cizre'de, Sur'da, Kandil'de ve pek çok izbe köşede gençleri ölüme iterken, kendilerine ikbal kurmaya çalışan kan tüccarlarıdır. Bir tek evladımızın bizim eksiğimiz yüzünden paralel veya bölücü örgüt içinde heder olursa bunun vebalinin altından kalkamayız.

HODRİ MEYDAN:
Geçtiğimiz 40 yılda, bu davanın 40 defa tümsekte kalacağını sananların hüsranına şahit olduk. Bugün de paralel örgütle, bölücü terör örgütüyle, Suriye üzerinden ülkemizi köşeye sıkıştırabileceğini sanan yedi düvelle, kifayetsiz muhterisleriyle hepsine birden 'Hodri meydan' diyoruz. Tarih kendisini yenilmez sanan zalimlerin, ibretlik hikayeleriyle dolu. Yarının Türkiye'sinde ne paralel ne bölücü terör örgütü olacak, ne Bizans oyunu çevirenler olacak. Yarının Türkiye'sinde sizler olacaksınız.

'FEZLEKELER YÜRÜRLÜĞE KONMALI'
"Artık parlamento milletin beklentilerine cevap vermeli. Fezlekeleri yürürlüğe koyarak, sığındıkları dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla bunlar yargıda gereken muameleyi görmelidir. Siyaseten canlı bomba gibi hareketlerin hesabını sormak için sabırsızlanıyor millet. Hepsi Kandil'in talimatıyla gelen listeler. Biz eşrefi mahlukatı muhatap alırız."

İMAM HATİPLERE PROFESÖR MÜDÜR
"Başbakanlığım döneminde 'Dindar nesil yetiştireceğiz' dedim. Birileri çılgına döndü. Biz dindara da, dinsize de, bize hakaret edene de hizmet verdik. Bir dönem 60 bine kadar inen İmam Hatipli öğrenci sayısı bugün 1 milyon 200 bine ulaştı. Mehmet Akif'in 'Asım'ın nesli' olarak tarif ettiği bir nesil yetiştirmenizi bekliyorum. İmam hatiplerde proje okullarımız var. Bunlardan seçim yaparak bazı profesörlerimiz, doçentlerimiz, yardımcı doçentler ya da doktorasını yapmış hocalarımız, imam hatiplere müdür olmaz mı? Geçmişte bunun örnekleri başka okullarda var. Şimdi ben de teklif ediyorum, hadi bakalım. (28 Şubat süreci) 'Bin yıl sürecek' dedikleri o parantez 5 yılda kapandı. Türkiye'nin geçtiğimiz 13 yılı cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma hamlesinin sembolüdür. 'İmam Hatip nesli gitsin cenaze yıkasın' diyenlere bu süreç, en güzel cevaptır."

'MECLİS KÜRSÜSÜNÜ KİRLETİYORLAR'
"TBMM bütçe görüşmelerinde, bölücü terör örgütünün kölesine dönüşmüş partinin mensupları yine şahsıma dil uzattılar. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden başlayarak 3 milyar dolarlık malvarlığım olduğunu söyleyerek Meclis kürsüsünü kirletiyorlar. O alçak ve alçaklara diyorum ki, iddianızı ispatlamakla mükellefsiniz. Haklarında manevi tazminat davası açılacak. Ana muhalefetin başındaki zata da "İspat et, edemezsen alçaksın" dedim. Olmayan şey ispat edilmez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kifayetsiz muhterislere 'Hodri meydan' diyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN