Yeni anayasa için referandum mesajı

Başbakan Davutoğlu Bingöl'de: İnşallah anayasamızı sizlerin de onayıyla yaptıktan sonra, referandumda büyük bir oranla 'Evet' diyeceğinizi biliyorum

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Yeni anayasa için referandum mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Bingöl'de 18 tesisin toplu açılış törenine katıldı. Doğum gününü kutlayan vatandaşları Zazaca selamlayan Davutoğlu şunları söyledi:

YİĞİT ZAZALAR:
Yiğit Zazalar, siz bizim yüreğimizin bir parçası ve ülkemizin asli unsurusunuz. Bu terör örgütü ve destekçileri halkın kendilerine destek vereceklerini sandılar. Ama Doğu ve Güneydoğulu kardeşlerim terör örgütüne ve uzantılarına 'Vatan ve millet bölünmez' dedi.

REFERANDUM MESAJI:
Daha önce yapılan halk oylamasına Bingöl yüzde 95.8 ile muazzam bir destek verdi. İnşallah anayasamızı sizlerin de onayıyla yaptıktan sonra, referandumda çok daha büyük bir oranla 'Evet' diyeceğinizi biliyorum.

YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK:
Birileri yıkmak için yola çıkar biz ise yapmak için yola çıkarız. Bizim meselemiz Türkiye'nin daha istikrarlı olması. Adalet sadece hukukun konusu değildir, adalet her alanda o ulvi duyguyu kaybetmemektir. Başarımızın sırrı da burada.

KÜÇÜK DÜŞÜNÜYORLAR:
(CHP, MHP ve HDP'ye) Onların ufukları dar, küçük düşünüyorlar. Kelime hazineleri zayıf, dillerinde hakaretten başka bir şey yok, daha önemlisi gönüllerinde millet sevgisi yok. Tek parti zihniyetine sahip CHP diğerlerine laf etmedi, MHP diğerlerine laf etmedi, terör örgütü sözcüsü parti HDP diğerlerine laf etmedi. Hepsi bize laf etti, hodri meydan. Çünkü Kürt, Zaza, Türk yiğitler de bizimle.

HASTALIKLI BİR RUH HALİ:
Meşakkatli bir dönemde, kimi vekillerin teröristlerin cenazesine gitmesi hastalıklı bir ruh halidir. Ankara'nın göbeğinde 29 canımızı şehit eden bu teröristin cenazesine giden, o suça ortak olmuş olur. Hiçbir sistem böyle şımarıklığa, aymazlığa göz yummaz. Davutoğlu, Bingöl Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda yaptığı konuşmada ise "STK'lar ve halk teröre karşı ayağa kalkmalı. Bu yeni süreçte muhatabımız halktır, STK'ların temsilcileridir" dedi.

DAVUTOĞLU'NA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
TBMM Genel Kurulu'nda önceki geceki bütçe görüşmelerinin ardından AK Parti Genel Merkezi'ne geçen Başbakan Davutoğlu sürprizle karşılaştı. AK Parti Gençlik Kolları, dün 57 yaşına giren Davutoğlu için kutlama programı düzenledi. Davutoğlu, gençlere teşekkür ederek, "Eğer hediyelerin en güzelini vermek isterseniz, buradan evlerinize gittiğinizde hepiniz şehitlerimiz için bir Yasin-i Şerif okuyun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni anayasa için referandum mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN