Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askeri okuldan atıldılar

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Askeri okuldan atıldılar
Taner İlbeyli, Abdulkadir Aydın ve Halil Sancar askeri öğrenci iken 28 Şubat sürecinde disipsinsizlik bahanesiyle okuldan atılan yüzlerce kişiden sadece üçü. İşte anlattıkları:

TANER İLBEYLİ: Iğdırlıyım. 1987'de Kuleli Askeri Lisesi'ne girdim ve 1991'de mezun olup Kara Harp Okulu'na geçtim. Bölge komutanı Yaşar Büyükanıt olunca olaylar başladı. Namaz kılanları izlemeye ve olur olmaz şeylerden disiplin cezası vermeye başladılar. Devam ediyor olsaydık, şu an albaylıktan emekli olabilirdik. Emekliliğimizin bu şekilde tanzim edilmesini arzu ediyoruz.

ABDULKADİR AYDIN: Elazığlıyım. 1991'de Kuleli Askeri Lisesi'ne girdim. 1995'de mezun oldum. Kara Harp Okulu'nun camisinde namaz kıldığımız için 1996'dan sonra iş değişti ve çok hızlı şekilde ceza almaya başladım. Namaz kılanların silahlarının içine toprak ve çamur bırakılıyor, yatakları bozuluyor ve sonra da ceza veriyorlardı. Bir senenin sonunda okulla ilişiğim kesildi.

HALİL SANCAR: Aslen Kıbrıslıyım. Babam Kıbrıs'ta 8 yıl savaştı. Lisede namaza başladım. Ankara Harp Okulu'na kayıt yaptırdım. Komutanımız değişince camiyi kilitlemeye başladılar. Biz de pencereden girdik. Orayı da demirlediler. 50-60 kişi namazları dışarıda kılmaya başlayınca camiyi açmak zorunda kaldılar. Sonra tacizler başladı. Kapının önüne koydular ve hayatımızı kararttılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri okuldan atıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN