Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu sonrası Kurtulmuş'tan flaş açıklamalar

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 19:17 Güncelleme Tarihi: 29.2.2016 20:03
Bakanlar Kurulu sonrası Kurtulmuş'tan flaş açıklamalar

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;

Bugün Bakanlar Kurulu'na Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de katıldı. Din hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sürdürülmesi konusunda önemli bir görüşme yaptık. Doğu ve Güneydoğu'da da Diyanet İşleri'nin sürdürdüğü ve sürdüreceği projeleri masaya yatırdık."
"Terörün yakıp yıktığı ilçeler çok hızlı bir şekilde kurtarılacak. Örneğin Silopi'de eğitim yeniden devam etmeye başladı. Sağlık hizmetleri de aynı şekilde. İlçeler terörden temizlendikçe çalışmalar sürdürülüyor. Çok etkin bir çalışma sürdürülüyor."

ERDOĞAN'IN AYM'NİN KARARI SONRASI AÇIKLAMALARI
Sayın Cumhurbaşkanımız, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla ilgili kendi kişisel konumunu ortaya koymuştur. Herkes Türkiye'de herhangi bir mahkeme kararına karşı görüşünü ifade edebilir. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Kaldı ki sayın Cumhurbaşkanımız, bu görüşlerini Anayasa Mahkemesi karar almadan önce değil, kararını aldıktan sonra ifade etmiştir. Dolayısıyla bunu tabii seyri içinde herhangi bir mahkemenin almış olduğu karara karşı kendi görüşünü, kendi konumunu tespit etmesi olarak görmek yerindedir. Yoksa Anayasa Mahkemesi'nin bireysel başvurulara karşı bir müracaat mercii olmasını ortadan kaldıracak bir görüş değildir. Zaten bu adımı atan sayın Cumhurbaşkanımızın kendisidir."

Bakanlar Kurulu sonrası Kurtulmuş açıklama yaptı

CERATTEPE'DEKİ OLAYLARINDA HÜKÜMET VE CUMHURBAŞKANLIĞI ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIĞI VAR MI?
Herhangibir olay karşısında hükümetin ve Cumhurbaşkanı'nın görüşleri bellidir. Buradan bir ayrılık meselesi çıkarmak doğru değildir. Hükümet ve Beştepe arasında Cerattepe konusunda görüş ayrılığı varmış gibi algı operasyonları yapılıyor. Görüşler ortadadır, ikilik tezinin doğru olmadığını düşünüyorum. Gezi parkı eylemlerinin nasıl kısa bir sürede çarpıtıldı, Türkiye'nin nasıl köşeye sıkıştırılmak istendiğini gördük.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI
Bütün partilerin yeni anaysa sürecinde katılımda bulunmasını istiyoruz. Masadan kaçanları halk 'anayasa kaçkını' olarak tanımlayacaktır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu sonrası Kurtulmuş'tan flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN