Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memurun neden yeşil pasaportu var?

Sanayici ve işadamı olduğunu iddia eden ve yeşil pasaport alamadığı için isyan eden kişi sosyal medyada günün en çok paylaşılan videoları arasına girdi.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 08:42 Güncelleme Tarihi: 29.2.2016 08:49
Memurun neden yeşil pasaportu var?
Videodaki işadamı, kız kardeşinin öğretmen olduğunu, ona yeşil pasaport verilip kendisine verilmeyişine sinirlenip, "Benim kız kardeşim var öğretmen emekli oldu bacım. Dünyayı geziyor. Bana vermiyorlar. La öğretmen bacımın ne işi var Yeşil Pasaportla nüfus memurunun. Bu nasıl bir anlayış. Derhal düzeltilsin. Bütün sanayicilere yeşil pasaport verilsin" sözlerini söyledi.

Günaydın yazarı Mevlüt Tezel de bunun üzerine "Memurun neden yeşil pasaportu var?" diye yazdı.

İş adamının yeşil pasaport isyanı


İşte Tezel'in o yazısı;

Bir işadamının 'Bize niye yeşil pasaport verilmiyor?' tepkisinin yer aldığı video, Facebook'ta ışık hızıyla yayıldı. İsmi bilinmeyen işadamı şöyle diyor: "Değerli kardeşlerim size bir şey söyleyeceğim...
Benim kız kardeşim öğretmen, emekli oldu, yeşil pasaportu var; dünyayı geziyor. Ben işadamıyım, sanayiciyim, fabrikatörüm; bana vermiyorlar yeşil pasaport. Lan öğretmenin, nüfus memurunun ne işi var yeşil pasaportla! Bu nasıl anlayış, devlet memurunun yurtdışında ne işi var! İşi olan biziz, biz işadamıyız, bize yok.
Böyle kanun olmaz; derhal değiştirilsin. Açın önümüzü, iş yapalım."
Video çok komik, herkes güldü ama işadamı haksız da değil.
Yurtdışına iş yapmak için gittiklerini ümit ettiğim birçok işadamı; vize almakta sorun yaşıyor ama memura vize derdi yok.
Zar zor geçinen memurun yeşil pasaportunda gözüm yok; onlara böyle bir kıyak olsun sorun değil. Ben sadece mantığını anlamaya çalışıyorum; memurlara niye yeşil pasaport var da işadamına, gazeteciye, futbolcuya vs. yok?
Bu sorunun yanıtı var mı?
Eskiden memura kıyak olsun diye çıkarılan bir yasa sayesinde mi bu büyük ayrıcalık?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurun neden yeşil pasaportu var?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN