Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Vehbi Hatipoğlu: Kavakçı’yı Ilıcak salona getirdi

28 Şubat darbesinin perde arkası A Haber'deki Arka Plan programında mercek altına alındı. Programa konuk olan dönemin Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, 28 Şubatla ilgili bir gerçeği ilk kez anlattı. Parti kararı gereği Meclis’e Merve Kavakçı'nın sonradan gelmesinin kararlaştırıldığını anlatan Hatipoğlu, "Ummadığımız bir anda Nazlı Ilıcak Kavakçı'yı salona getirdi. Ne Refah Partisi ne de Meclis buna hazırdı. Provokasyonların başlangıç noktası budur" dedi.

Giriş Tarihi: 29.2.2016 12:45 Güncelleme Tarihi: 29.2.2016 13:21
Ömer Vehbi Hatipoğlu: Kavakçı’yı Ilıcak salona getirdi
"KAVAKÇI'YI ILICAK SALONA GETİRDİ"

'Bütün Kuvvet Komutanları, 28 Şubat'ın paşalarının hepsi orada oturuyor, olayı bekliyor. Sanki Merve Hanım salona girdiğinde büyük olaylar olacak gibi bir algı oluşturuldu. Biz bu kararımızın üzerine çalışma yaparken, beklerken hiç ummadığımız bir anda Merve Hanım, Nazlı Hanımefendi'nin yedeğinde salona girdi. Ne Refah Partisi Kurulu buna hazır, ne Meclis oturumunu idare eden rahmetli Sekteoğlu buna hazır ve ortada bir mutabakat var.

PARTİ KARARI TEBLİĞ EDİLMİŞTİ

Biz tabi önce şok olduk. Çünkü, Merve Hanımla bu konuşulmuş ve girmemesi konusunda da parti kararı tebliğ edilmiş. Biz neye uğradığımızı şaşırdık. Ne oldu da Merve Hanım içeri girdi? Acaba parti değişik bir karar mı aldı? Bizim de haberimiz yok çünkü. Sonradan anlıyoruz ki, sayın Nazlı Ilıcak, Merve Hanım'a diyor ki, "Bu ne biçim bir iş, sen milletvekili değil misin, neden kuliste oturuyorsun? Hadi bakalım içeri girelim" diye alıyor ve getiriyor. Bütün bu provokasyonların, olayların başlangıç noktası budur.'

FETÖ'nün tetikçisi Ilıcak aslında bir 28 Şubat provokatörüymüş!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Vehbi Hatipoğlu: Kavakçı’yı Ilıcak salona getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN