Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzlaşılamazsa kendi teklifimizi sunarız

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Uzlaşılamazsa kendi teklifimizi sunarız

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, yeni anayasa konusunda uzlaşma sağlanamazsa AK Parti'nin kendi teklifini Meclis'e sunacağını söyledi

Bakanlar Kurulu dün Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplandı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan hükümet sözcüsü şunları kaydetti:

YENİ ANAYASA: Türkiye'nin birinci önceliği, birinci ihtiyacı, toplumsal ihtiyacı, mutabakatlarından birisi de yeni bir anayasa yapılmasıdır. Herkes samimiyetle yeni anayasa yapım sürecine katkıda bulunsun istiyoruz. Biz de AK Parti olarak sonuna kadar katkıda bulunacağız. Bizim görüşlerimiz bellidir, ama bunların hepsi de tartışmaya açıktır. Sonuçta, eğer uzlaşmayla bir noktaya gidilemezse biz kendi görüşlerimizi parlamentoya sunma konusundaki adımlarımızı atarız.

ANAYASA KAÇKINI OLUR: Çok açık söyleyeyim. Bu anayasa yapım sürecinde şu veya bu gerekçeyle kim kaçarsa, millet kaçanı 'anayasa kaçkını' olarak tanımlar. Bütün partilerin bu sürece samimiyetle katılmasını istirham ediyoruz, temenni ediyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI DOĞALDIR: Sayın Cumhurbaşkanımız, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararıyla kendi kişisel konumunu ortaya koymuştur. Herkes Türkiye'de herhangi bir mahkeme kararına karşı görüşünü ifade edebilir. Bundan daha doğal bir şey olamaz.

CERATTEPE ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU: ("Cerattepe'deki olaylarda hükümet ve cumhurbaşkanlığı arasında görüş ayrılığı var mı?" sorusu üzerine) Hükümet ve Beştepe arasında Cerattepe konusunda görüş ayrılığı varmış gibi algı operasyonları yapılıyor. Görüşler ortadadır, ikilik tezinin doğru olmadığını düşünüyorum. Gezi Parkı eylemlerinin nasıl kısa bir sürede çarpıtıldığını, Türkiye'nin nasıl köşeye sıkıştırılmak istendiğini gördük. Cumhurbaşkanımız Gezi'ye gönderme yapmıştır.

Bakanlar Kurulu sonrası Kurtulmuş açıklama yaptı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzlaşılamazsa kendi teklifimizi sunarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN