Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın çelişkileri!

'Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Konferansı'nda konuşan Anayasa Mahkemesi Başkanı , 26 Şubat Anayasa Mahkemesi operasyonu hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. 2008 yılında Polis Akademisi’nde yaptığı bir konuşmada Anayasa Mahkemesi’nin yeni bir yargı vesayeti oluşturmaya çalıştığını ve 'nin verdiği kararlarda gerekçesini açıklaması gerektiğinin altını çizen Arslan bugünkü konuşmasında kendisi ile çelişti.

Giriş Tarihi: 1.3.2016 14:38 Güncelleme Tarihi: 1.3.2016 15:01
Zühtü Arslan'ın çelişkileri!
Can Dündar ve Erdem Gül'e neden tahliye kararı verdiklerini açıklamaktan özenle kaçınan 'a bazı sorular yönelttik.

İşte Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın cevapsız bıraktığı sorular:

1) tarihinde hak ihlaline ilişkin bu derece hızlı bir karar var mıdır?

2) Bu dosyadaki AYM Genel Kurulu'nun hızı neye bağlıdır?

3 ) AYM'nin Adalet Bakanlığı'na Can Dündar ile ilgili yazdığı yazıda 17 Aralık tarihinin son gün olarak belirlenmesinin bir özelliği var mıdır?

4) Anayasa Mahkemesi Yerel Mahkeme'nin yargılamaya başlamaması, şüphelilerin ifadelerinin alınmaması ve kimlik tespitinin dahi yapılmamasını neden dikkate almamıştır?

5) AYM'nin kararında gazetecilik faaliyetinin kısıtlanması tespiti dosyanın esasına ilişkin bir hüküm olmamış mıdır?6) İç hukuk yolları tüketilmeden böyle bir karar verilmesi sebebiyle vicdanınız rahat mıdır?

7) 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Ahmet Sever'in kamuoyuna yansıyan mektubu heyetin kararında etkili olmuş mudur?

8) Heyette karara imza atan 10 üyenin Ahmet Sever ile herhangi bir samimiyeti söz konusu mudur?

9) Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da sizin gibi muhalif çıkışlar yapıp bolca alkışlanırdı, Kılıç'ın emekliliği ardından isminin anılmaması ve düz bir emeklilik hayatı yaşaması sizce bir anlam ifade etmekte midir?

10) Anayasa'ya aykırı olduğu belirtilen ve tüm hukuk çevrelerince ayıplanan bu kararınızı tashih etmeyi düşünüyor musunuz?


AYM Başkanı Zühtü Arslan kendini inkar etti!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zühtü Arslan'ın çelişkileri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN