Erdoğan: Ana muhalefet partisinin yaptığı ipe un sermektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa görüşmelerine ilişkin masadan kalkan CHP'ye tepki göstererek, "Ana muhalefet partisinin yaptığı ipe un sermektir. TBMM Başkanımızın 4 partiye yaptığı davet şahsımla alakalı değil, yeni bir anayasanın görüşülmesiyle ilgili davettir" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 3.3.2016 19:56 Güncelleme Tarihi: 3.3.2016 21:31
Erdoğan: Ana muhalefet partisinin yaptığı ipe un sermektir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine'de önemli açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasından satır başları şöyle:

TBMM Başkanımızın 4 partiye yaptığı davet şahsımla alakalı değil, yeni bir anayasanın görüşülmesiyle ilgili davettir. Son sözü söyleyecek olan millettir.

Yeni anayasanın görüşülmesi ve mutabakat sağlanabilirse alınacak netice ülkemizin geleceği içindir. Şahsımla ilgili olur mu olmaz mı böyle bir değerlendirme söz konusu değildir. Ana muhalefet partisi genel başkanının şu andaki tavırları ipe un sermekten başka bir şey değildir. Dürüstseniz masadan kaçmazsınız.

Bakın bundan önce bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı, ilk defa halka gitmek suretiyle yapılan seçimdir. Bir genel başkan olarak siz katılmadınız buna. Dışarıdan ısmarlama bir aday çıkardınız, üzerinde 14 siyasi parti birleştiniz ama milletim sizle ittifak etmedi.

Milletim şahsım üzerinde yüzde 52 ile ittifak etti ve bizi Cumhurbaşkanı olarak görevlendirdi. Meydanlarda söz verdiğiniz yeni anayasanın yapımıyla ilgili dört siyasi partinin üçer tane temsilcisi var, burada iktidar partisinin 317 milletvekili var. 313 milletvekili 3 kişiyle temsil ediliyor, 233 milletvekiliyse 9 milletvekiliyle temsil ediliyor. Bu adil bir yaklaşım değil. Benim dönemimde de bunu uyguladık.

Erdoğan: Ana muhalefet partisinin yaptığı ipe un sermektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gine'de

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Ana muhalefet partisinin yaptığı ipe un sermektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN