Oyun tutmadı

Oyun tutmadı

HDP'nin Diyarbakır Sur'da "Kobani" benzeri provokasyonu tutmadı. Valilik ve güvenlik güçlerinin önlemleri oyunu bozdu. Örgüt yandaşları yalnız kaldı

Teröristlere yönelik Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonları "sivil halka yönelik katliam" olarak dünyaya şikayet eden HDP'nin kışkırtma girişimi, alınan önlemler sonucu amacına ulaşamadı.

İLÇEYE GİRİŞLER YASAKLANDI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sona ermesi ve sokağa çıkma yasağının kaldırılması bahanesiyle yaptığı "izinsiz yürüyüş" çağrısı üzerine kentte güvenlik önlemleri artırıldı. Valilik, ilçede provokasyonları önlemek için saat 12.00'den itibaren dışarıdan girişleri yasakladı. Giriş yasağı gece saat 00.00'da kaldırıldı. Güvenlik güçlerinin yaptığı kontrollerde 35 el yapımı patlayıcı, 25 molotofkokteyli ve 1 av tüfeği ele geçirilirken 33 kişi gözaltına alındı. Saat 16.00'da gerçekleşen eylem ise olaysız bitti.

Cumhuriyet'ten PKK provokasyonu!


"DEMİRTAŞ SORUMLU OLUR"
İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, operasyonların devam ettiği Sur ilçesi ile ilgili eylem çağrısının bir provokasyon olduğunu belirterek, "Provokasyonu yapan da sonuçlarından sorumludur" dedi.

HIRSIZ, ÇINAR SALDIRGANI ÇIKTI
İstanbul Fatih'te hırsızlıktan gözaltına alınan Ozan Alkan'ın (23), 13 Ocak'ta Diyarbakır Çınar'daki lojmanlara gerçekleştirilen ve 3'ü bebek 5 kişinin öldüğü terör saldırısında yer aldığı tespit edildi. Çınar doğumlu teröristin kimliği parmak iziyle tespit edildi. Alkan'ın evden silahla seri atış yaparak, saldırıyı yapan teröristlerin rahat hareket etmesini sağladığı anlaşıldı. Teröristin Suriye'de de terör örgütü safında yer aldığı belirlendi.

CUMHURİYET'TEN PKK PROVOKASYONU!

SUR'DA 20 TERÖRİST ÖLDÜ

Diyarbakır Sur'daki Hasır Mahallesi'nde önceki gün çöken binada 20 PKK'lı teröristin öldüğü bildirildi. 5 terörist de teslim oldu. Karargah olarak kullanılan binanın el yapımı patlayıcının imhası sırasında, oluşan şiddetli basınç sonucu çöktüğü öğrenildi. Şanlıurfa Viranşehir'de ise örgüte eleman kazandırmak için çalışan ve Sur'daki çatışmalara katılan PKK'nın Diyarbakır sorumlusu Nazile T. yakalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun tutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN