Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DHKP-C vurur, CHP savunur

Nerede DHKP-C eylemi olsa, CHP teröristler için seferber oluyor. Çatışmalarda öldürülen Berna Yılmaz, Elif Sultan Kalsen ve Savcı Kiraz’ı şehit eden teröristler bunlardan sadece bir kaçı...

Giriş Tarihi: 6.3.2016 09:44 Güncelleme Tarihi: 6.3.2016 10:17
DHKP-C vurur, CHP savunur
CHP'lilerin DHKP-C'ye desteğinin son örneği Bayrampaşa'da yaşandı. Çevik Kuvvet otobüsüne saldıran DHKP-C'li Berna Yılmaz, geçmişte gözaltına alınmış, serbest kalması için Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'liler seferber olmuştu. Yine CHP'liler emniyete saldıran Elif Sultan Kalsen'e de sahip çıkmıştı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu rapor hazırlamış ve 'Polis tarafından mağdur edilen öğrenci' ifadesini kullanmıştı. Aynı Tanrıkulu Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği olayda teröristler tarafında uzlaşmaya çağrılmıştı. Ancak Tanrıkulu telefonlarını kapatarak kayıplara karıştı.

Kiraz'ın katilleri CHP'yi aradı

- İstanbul Adalet Sarayı'nda şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz olayında, DHKP-C'li teröristler Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla uzlaşma sağlaması için Sezgin Tanrıkulu'nun aracı olmasını istedi. Ancak Tanrıkulu tüm çağrılara rağmen telefonlarını kapatarak uzlaşmaya kulak vermedi.

CHP'Lİ VEKİLLER BAYRAMPAŞA TERÖRİSTLERİNİ BÖYLE SAVUNMUŞ!

Teröristler için imza attılar

- Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e suikast hazırlığı içerisinde yer alan teröriste destek yine CHP'li vekillerce gelmişti. Mahkeme tarafından tutuklanan DHKP-C'li terörist Mehmet Ali Uğurlu'nun serbest kalması için başlatılan destek kampanyasına CHP Milletvekili Ali Tolga Çandar ve Mustafa Akaydın imza attıkları ortaya çıkmıştı.

Polisin mağdur ettiği öğrenci!

- Elif Sultan Kalsen, Vatan Caddesi'de bulunan İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü binasına düzenlediği saldırıda öldürülmüştü. CHP'liler daha önce Elif Sultan Kalsen'in 'canlı bomba' olduğu haberlerine hedef gösterildiği iddiasıyla tepki göstermişti. Sezgin Tanrıkulu Kalsen için 'Polis tarafından mağdur edilen öğrenci' ifadesini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu sahip çıkmıştı

Bayrampaşa'da bulunan Çevik Kuvvet otobüsüne saldıran ve ölü ele geçirilen teröristlerden Berna Yılmaz da CHP'nin kol kanat gerdiği isimlerden biriydi. Terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu gerekçesiyle daha önce gözaltına alınan Berna Yılmaz'a geçmişte Kemal Kılıçdaroğlu, 'parasız eğitim pankartı açtı' diyerek sahip çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DHKP-C vurur, CHP savunur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN