Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cemil Bayık'ın açıklamalarına AK Parti'den tepki

Son dönemde Fetullahçı Terör Örgütü'ne destek veren açıklamaları nedeniyle gündeme gelen Bülent Arınç, Sadullah Ergin ve Hüseyin Çelik'e destek AK Parti'den değil Kandil'den geldi. KCK yöneticilerinden Cemil Bayık'ın "AK Parti'deki muhalif ekip askeri ve hükümeti faşist politikalardan vazgeçirirse kendilerini destekleriz" açıklamasına AK Parti'den tepki geldi. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner "bu övgüye mazhar olmak utançtır" dedi.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2016 10:59
Cemil Bayık'ın açıklamalarına AK Parti'den tepki
İŞTE MEHMET METİNER'İN AÇIKLAMASINDAN BAZI BAŞLIKLAR

BÖYLE BİR ÖVGÜYE MAZHAR OLMAK UTANÇTIR

Kandil'deki terör baronlarının övgüsüne mazhar olmak başlıbaşına bir utançtır. Eminim o övgüye mazhar olanlar savruldukları yeni yeri görerek kimlerin övgüsüne ve desteğine kavuştuklarını görerek rahatsızlık duyarlar ve çıkıp bu desteğe anlamlı bir cevap verirler. Doğrusu terör baronunun bu açıklamasına dair cevaplarını bekliyorum.

ASIL HEDEF ERDOĞAN HALA ANLAMADINIZ MI?


Hep şunu söyledim: Asıl hedef Erdoğan'dır, Erdoğan liderliğidir. İplerinin kimin elinde olduğunu çok iyi bildiğimiz terör baronunun sözleri gayet açıklıkla ortaya koyuyor ki malum güçler asıl Erdoğan liderliğini tasfiye etmek istiyorlar. Bazı arkadaşlarımızın bu kritik süreçte savruldukları yeri asıl görmeleri gerekiyor. Aksi takdirde kendileriyle beraber tüm kazanımlarımızı da berhava ederler ki bunun vebali çok ağır olur.

ERDOĞAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN VARLIK NEDENİNİ ORTADAN KALDIRDI

Terör baronu Ak Parti kuruluş felsefesine sahip çıkanlardan övgüyle bahsederken "Erdoğan faşizmi"ne ateş püskürüyor. Terörü ve faşizmi dibine kadar uygulayan bir örgüt liderinin Erdoğan'dan duyduğu rahatsızlık pekala anlaşılabilir. Aslında bu islam düşmanı taşeron örgüt Erdoğan'dan hep rahatsızlık duydu. Erdoğan düşmanlığını hep diri tuttu. Çözüm sürecinde bile Erdoğan düşmanlığını katı bir biçimde sürdürdü.

Çünkü Erdoğan'ın attığı adımlarla ve cesaretle temsil ettiği anlayışla kendilerinin varlık nedenini ortadan kaldırdığını görüyorlardı. Şimdi önlerindeki en büyük engeli kaldırmak için siyasi atraksiyonlar geliştirmeye çalışıyorlar. Erdoğan liderliğini tasfiye operasyonunda partimizin içine yapılan paralel hamlelerin bir benzeri şimdi Kandil tarafından yapılıyor. Paralel-Kandil işbirliği bir de bu noktada karşımıza çıkmış bulunuyor.

BU TUZAĞI BAŞLARINA GEÇİRMEK AK PARTİLİLERİN GÖREVİDİR


Eğer içimizden birileri bu süreçte Erdoğan'a muhalefet ettikleri için veya muhalefet etsinler diye alkışlanıp destekleniyorlarsa işte bu tuzağı görmemiz gerekiyor. O yüzden bu tuzağı o leş kargalarının başına geçirmek Ak Partililerin görevidir. Kendi liderimizin arkadasında sadakatle ve dimdik durarak bu oyunu bozacağız. Umarım o terör baronunun övgüsüne mazhar olan arkadaşlarımız çıkıp hak ettiği anlamlı cevabı vermekte gecikmezler. İnanıyorum ki bu utanca en başta onlar karşı çıkarlar. İçimize yönelik bu bilinçli hamleler karşısında her birimize düşen onların oyununa gelmemek ve birliğimizi her zamankinden daha güçlü bir biçimde göstermektir.

Kaynak: Sabah.com.tr

Katil teröristten 'Demokrasi mesajı!'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Bayık'ın açıklamalarına AK Parti'den tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN