Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kadınların sesi gür çıktıkça toplumun da sesi gür çıkar"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, "Kadınların sözü çoğaldıkça içinde bulunduğu toplumun da sözü çoğalır. Kadınların sesi gür çıktıkça içinde bulunduğu toplumun da sesi gür çıkar" dedi.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 16:21
Kadınların sesi gür çıktıkça toplumun da sesi gür çıkar
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü resepsiyonunda yaptığı konuşmada, kadınların, ülkenin kalbi, geleceği ve umudu olduğunu söyledi.

Kadınların, varlıklarıyla hayat verdiğini, bunu yaparken de şefkat, merhamet, iyilik ve güzellik adına ne varsa çoğalttıklarını ifade eden Ramazanoğlu, şöyle konuştu:

"Kadınların sözü çoğaldıkça içinde bulunduğu toplumun da sözü çoğalır. Kadınların sesi gür çıktıkça içinde bulunduğu toplumun da sesi gür çıkar. Şimdi birlik, beraberlik, kardeşlik türküleri söyleme zamanı. Yarım kalan türküleri, şiirleri tamamlama zamanı. Kadınlarımız için yeni bir dil, yeni bir ruh ve yeni bir heyecanla yeni şeyler söyleme zamanı."

"Kadınları güçlendirmenin en büyük anahtarı eğitimdir"

"Haydi Kızlar Okula" kampanyalarıyla 3 milyonun üzerinde kadının okur yazar olduğuna dikkati çeken Ramazanoğlu, "Kadınları güçlendirmenin en büyük anahtarı eğitimdir. Eğitim seviyesi yükseldikçe kadının istihdamdaki payı artacak, toplumda daha çok söz sahibi olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kadınların sesi gür çıktıkça toplumun da sesi gür çıkar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN