Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki temizliğin bilançosunu açıkladı!

21 gün önce başlatılan 'deki terörden temizlik operasyonunda 120 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı operasyon için "192 barikat kaldırılmış, 71 hendek kapatılmış, 428 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmiştir" dedi.

Giriş Tarihi: 9.3.2016 18:32 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 18:48
TSK İdil'deki temizliğin bilançosunu açıkladı!

Yazılı bir açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, 16 Şubat 2016 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü ile birlikte müşterek olarak gerçekleştirilen ve dün sona eren Şırnak İdil'deki operasyonunun bilançosunu paylaştı. TSK tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

428 EYP İMHA EDİLDİ: 08 Mart 2016 tarihinde tamamlanan operasyon neticesinde; 113 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 192 barikat kaldırılmış, 71 hendek kapatılmış, 428 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmiştir. Operasyonda 249 adet silah, bu silahlara ait 4 bin 731 adet mühimmat, 16 telsiz ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 451 kg malzeme ele geçirilmiştir.

120 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ: Bölgede ayrıntılı arama/tarama, var olan hendekler ve barikatların kaldırılması, kapatılması, EYP'lerin etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerine devam edilmektedir. Bugün yapılan arama/tarama faaliyetleri sırasında 7 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 120'dir.

BÖLGE HALKINA TEŞEKKÜR EDERİZ: Operasyonlar esnasında büyük bir fedakârlıkla omuz omuza görev yapan; gerektiğinde birlikte şehit olan veya yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza, Emniyet mensuplarımıza ve Geçici Köy Korucularımıza müteşekkiriz. Ayrıca operasyon süresince çektikleri zorluklara rağmen, Güvenlik Güçlerine gönülden destek veren bölgedeki kadirşinas vatandaşlarımıza da teşekkür ederiz.

DESTEĞE DEVAM EDİYORUZ: Türk Silahlı Kuvvetleri; bayraklaşan yurt topraklarının bütünlük ve güvenliğinin sağlanması için inanç, sabır ve fedakârlıkla, kolluk kuvvetlerine destek sağlamaya aynı azim ve kararlılıkla devam etmektedir.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK İdil'deki temizliğin bilançosunu açıkladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN