Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin istikrarını tehdit edenlere izin verilmeyecektir

, "Bugün Sur’daki operasyonların tamamlandığı bilgisiyle geldim. Türkiye'de istikrarı tehdit eden odak kim olursa olsun buna izin verilmeyecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 9.3.2016 23:25
Türkiye'nin istikrarını tehdit edenlere izin verilmeyecektir
Ahmet , Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Ankara Resepsiyonu ve 35. Yıl Galası'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasıyla 2023 hedeflerine giderken en çok ihtiyaç duyduğu hususlardan birisinin dünyanın yatırım ve cazibe merkezlerinde birine dönüştürülmesi olduğunu söyledi.

Temel amaçlarının Türkiye'nin kalkınması, sürdürülebilirliğinin sağlanması ve Türkiye'de yatırım yapan bütün şirketlerin bu yatırım ortamından istifade etmesi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkenin yabancı yatırımcılar için cazip hale gelmesine istinaden 4 önemli şart hemen dikkati çeker. Biz Türkiye'deki hiçbir sermayeyi yabancı sermaye olarak görmüyoruz. Bunun için uluslararası yatırımcı tabirini seçmiş olmanız dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Türkiye'ye yatırım yapan kim olursa olsun asli unsurdur. Bu ülkeye güvenen hangi ülkeden gelmiş olursa olsun bizim fahri vatandaşımız, ekonomimizin ise asli unsurudur. Onun için bütün uluslararası yatırımcıları Türkiye'nin Türk ekonomisinin ayrılmaz parçaları olarak görüyoruz. Bize gelen sermayeyi de kendi öz sermayemiz olarak değerlendirip Türkiye'nin kalkınmasına katkı yapan asli unsur olarak değerlendiriyoruz."

"Türkiye'nin istikrarını tehdit eden odak kim olursa olsun buna izin verilmeyecektir"


Bir başbakan ve hükümet olarak önlerini görebilmiş olmanın rahatlığı içinde bulunduklarını anlatan Davutoğlu, bunun önemini vurguladı.

Davutoğlu, önlerindeki 4 yılı planladıklarını, siyasi istikrarın getirdiği avantajları da kullanarak yatırım ortamını iyileştirmek için gereken her şeyi yaptıklarını belirterek, "Sadece seçim kazanmadık. Siyasi istikrarı tehdit eden en büyük olgu olarak görülen terörle mücadeleyi ciddi şekilde sürdürüyoruz. Bugün Sur'daki operasyonların tamamlandığı bilgisiyle geldim. Türkiye'de istikrarı tehdit eden odak kim olursa olsun buna izin verilmeyecektir. Terör bütün dünyanın risk olarak gördüğü global bir olgu ama Türkiye'de ekonomik hayatı etkileyecek tarzda bir güvensizlik, bir istikrarsızlık ortamının oluşması söz konusu olmayacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin istikrarını tehdit edenlere izin verilmeyecektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN