Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bekir Bozdağ: AYM şu an çırpınıyor

Giriş Tarihi: 10.3.2016 11:21 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 15:26
Bekir Bozdağ: AYM şu an çırpınıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakim Cumhuriyet Savcılarının Meslek Öncesi ve Meslek İçi Eğitim Çalıştayı'nda konuştu.

Bekir Bozdağ çalıştayda önemli açıklamalarda bulunuyor. Bozdağ AYM'nin Dündar ve Gül kararını sert bir şekilde eleştirdi.

Bakan Bozdağ, "AYM şuan çırpınıyor" dedi.

Bozdağ, "Bu hukuk cinayeti karşısında durmamız lazım. Alınan karar son derece yanlış olmuştur. Böyle devam ederse hukuksal sorunlar olacak. AYM, kendisini ilk derece mahkeme yerine koydu. AYM bal gibi delil incelemesi yapmış, görevi bu değil. AYM iç tüzükte anayasayı ihlal etmiştir." dedi.

Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesinin (AYM), Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki gerekçeli kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi başkanına ve karara imza atanlara soruyorum, bu karar bal gibi delil incelemesidir, bal gibi ilk derece mahkemesinin yerine geçip esas incelemesi yapmaktır. Anayasa, Anayasa Mahkememize böyle bir hakkı, vazifeyi vermemektedir" dedi."Türkiye'yi gereksiz tartışmalara kimse itmemeli"

Anayasa Mahkemesinin ilk derece mahkemesi olmadığına işaret eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Anayasa Mahkememiz ilk derece mahkemesi değildir, temyiz mahkemesi hiç değildir, süper temyiz mahkemesi hiç ama hiç değildir. Yetki alanını genişletmeye böyle devam ederse Türkiye'de önümüzdeki yıllarda çok ciddi bir hukuksal sorunumuz, tartışmamız daha olacaktır. Türkiye'yi böylesine gereksiz tartışmalara kimsenin itmemesi gerekmektedir."

Adalet Bakanı Bozdağ "Bu hukuk cinayetidir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bekir Bozdağ: AYM şu an çırpınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN