Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya na hakaretten açıldı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı ile Zaman Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Harun Reşit Çümen hakkında “na hakaret” suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle açıldı.

Giriş Tarihi: 10.3.2016 12:08 Güncelleme Tarihi: 10.3.2016 12:11
Kani Beko'ya Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı

Suruç'taki terör saldırısı üzerine yaptığı açıklamada 'a hakaret ettiği iddiasıyla Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı ve haber yapan eski Zaman gazetesi Yazı İşleri Müdürü Harun Reşit Çümen'e 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun, 20 Temmuz 2015'te Suruç'ta meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili olay yerinde açıklama yaptığı belirtildi.

Beko'nun açıklamasına yer verilen iddianamede, bu beyanların Zaman gazetesinin 22 Temmuz 2015 tarihli nüshasında ''Tırları durduran savcılar hapse atılsaydı, bu katliam olmazdı'' başlığıyla haberleştirildiği ifade edildi.

Haberin veriliş şekli itibariyle şüpheli Beko'nun yaptığı açıklamada açıkça içermesine rağmen beyanın ilgili eser sahibi tarafından onaylanıp, paylaşıldığı anlatılan iddianamede, bu sebeple beyan sahibi şüpheli Beko ile beyanı haberleştiren eser sahibi olan şüpheli Çümen'in de atılı suçu işlediği kaydedildi.

İddianamede, şüpheliler Beko ile Çümen'in ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

İddianamesi kabul edilen edilen davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kani Beko'ya Cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN