Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soygun ZAMAN''ı

Kayyum atanan Zaman gazetesinin, İstanbul'dan sonra İzmir binasındaki bilgisayarlar da çalındı, matbaa ve baskı makineleri sökülüp götürüldü

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Soygun ZAMAN''ı
Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'nın yayın organı olma suçlamasıyla geçen hafta kayyum atanan Zaman gazetesinin İstanbul'da bulunan tesislerinin ardından, İzmir'deki tesislerinin de soyulduğu ortaya çıktı. İstanbul'da olduğu gibi İzmir'de de bilgisayar sistemleri silindi. Mali kayıtların ve abonelerin bulunduğu bilgisayarlar da çalındı. Matbaa ve baskı makineleri ise yerlerinden sökülerek götürüldü. Tüm bunlar, kayyum atanma kararından birkaç gün önce gerçekleşti. Soygunun, örgütün yargı ayağındaki üyeleri tarafından UYAP'tan sızdırılan bilgilerle gerçekleştirildiği üzerinde duruluyor.

ZAMAN'DA SON TABLO...

Sahte kimlik ve adreslerle hayali okuyucular yarattıkları ve bir kişiyi 500 defa abone gösterip tirajı yüksek tuttukları ortaya çıktı.
Meydan, sonradan kayyum atanan CİHAN ve Irmak TV, el konmasın diye başka şirketlerde çıktı.
Zaman'da kayyumdan bir gün önce tüm birim yöneticilerinin tazminatları ödendi. O yöneticiler Yarına Bakış'ta işe başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soygun ZAMAN''ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN