Kahraman Mehmetçiğe uluslararası iyilik ödülü

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Kahraman Mehmetçiğe uluslararası iyilik ödülü

Silopi'de, teröristlerce vurulup yaralanan özel harekât polisi Süleyman Yalçın'ın üzerine yatarak siper olan Uzman Çavuş İsmail Ertem'e "İyilik Ödülü" verilecek

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) bu yıl ikincisi düzenlenecek, "Uluslararası İyilik Ödülleri"ni alacak isimler belli oldu. Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında yaralanan polis memuru Süleyman Yalçın'a siper olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Ertem ödüle layık görüldü. Ödül töreni öncesi konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bizler 1100 iyilik topladık bütün dünyadan, 4 ayrı jüri heyeti kurularak bu 1100 hikâye arasından 7 tanesini seçtik" diye konuştu. Ödüller, TDV tarafından düzenlenecek törenle 13 Mart Pazar günü İstanbul Haliç kongre Merkezi'nde sahiplerini bulacak.

'ÇOCUKLARI AKLIMA GELDİ'
Sur'da 25 Aralık'taki operasyona katılan Uzman Çavuş İsmail Ertem, olay sonrası yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: (Sur'da polis özel harekat polisi PKK'lı teröristlerce vurulduktan sonra) O sırada polis ağabeyimize en yakın olan bendim. Bina içine emniyetli bir bölgeye çektim. Hendek ve barikatlardan dolayı ambulans veya kobra araçları gelemedi. Bunun üzerine komutanlarımız tank yönlendirdi. Tank gelince arkadaşlarla beraber polis arkadaşımızı tankın üzerine, çamurluk kısmına yükledik. Sıcak bölgeden çıkana kadar tankın üzerinde 250, 300 metre gittik. O sırada terörist ateşi devam ediyordu. Süleyman ağabeye siper oldum." Daha önceki operasyonlarda da Yalçın ile görev yaptıklarını vurgulayan Ertem, "Onunla ağabey kardeş gibi olduk. Konuşuyorduk. Çocukları olduğunu biliyordum. Süleyman ağabeyin çocukları aklıma geldi. Kendimi hiç düşünmeden siper ettim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman Mehmetçiğe uluslararası iyilik ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN