Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bombalı saldırıda ilk ipucu

Twitter'da terör örgütü PKK yanlısı Cahit Storm adlı hesaptan 13.05'te paylaşılan "Ankara'da temizlik var" başlıklı mesaj, kanlı saldırıyı kimin yaptığına ilişkin ilk ipucunu veriyor.

Giriş Tarihi: 14.3.2016 08:46 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 09:33
Bombalı saldırıda ilk ipucu

PKK terör örgütü yanlısı Cahit Storm takma adlı bir kişinin Twitter'da saat 13.05'te paylaştığı "Ankara'da temizlik var" mesajı, dikkatleri yine kanlı örgüte yöneltti. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin de 11 Mart'ta sitesinden vatandaşlarını terör saldırısına karşı uyarması dikkati çekti.

ANKARA'DAKİ BÜYÜK TAHRİBAT GÜNEŞ DOĞUNCA ORTAYA ÇIKTI!

Uyarıda "Bahçelievler'deki Türk hükümetine ait bina ve lojmanlara potansiyel bir terörist saldırı olabileceğine yönelik istihbari bilgi olduğu" ifadesi dikkati çekti.
İZİNLER KALDIRILDI

Son beş ayda üçüncü kez terör saldırısının yaşandığı Ankara'daki son patlamanın ardından yaralılar çevredeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Sağlık Bakanlığı, yaralılar için herhangi bir kan ihtiyacı bulunmadığını açıkladı. Ankara Emniyeti de, saldırının ardından tüm izinleri iptal ederek personeli göreve çağırdı.

Reuters: PKK bombası

Ankara Kızılay'da meydana gelen saldırıya ilişkin Reuters haber ajansı "İlk belirlemeler saldırının PKK ya da bağlantılı bir örgüt tarafından gerçekleştirildiğini gösteriyor" şeklinde haber yayınladı.

Türkiye'yi dize getiremezsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'daki terör saldırısını kınadı. Kılıçdaroğlu "Terörle mücadelede siyasi sorumluluğumuzu yerine getirmeye hazırız" derken, Bahçeli "Üzüntümüz çok derin, öfkemiz çok kabarık. Hiçbir terör saldırısı Türkiye'yi dize getiremez" dedi.

Bir gün önce şer ittifakı

Aralarında PKK'nın da bulunduğu 10 terör örgütü, önceki gün Türkiye'ye yönelik ortak eylem birliği kurmuş, açıklamayı da Kandil'deki terör örgütü yöneticisi Duran Kalkan yapmıştı.

İNSANLIK YOKSUNLARI

Başbakan Davutoğlu, "Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş insanlık ve vicdan yoksunu katilleri lanetliyorum. Hain odaklar en ağır cezayı alacak" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırıya ilişkin taziye mesajında "Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum" ifadesini kullandı.

SALDIRI TÜRKİYE'YE


"Saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diliyorum" diyen Davutoğlu şunları söyledi: "Bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır. En kısa zamanda kesin neticeye ulaşılacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Bu menfur saldırı bütün Türkiye'ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Hain odaklar en ağır şekilde cezalandırılacaktır."

Dünya liderlerinden kınama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili Türkiye siyasi yönetimine değinmeden doğrudan Türkiye halkına taziye ve başsağlığı mesajı iletti. Putin, saldırıyı kınadığını belirtti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ankara Kızılay'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi. ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Ankara'daki saldırı nedeniyle büyük üzüntü duyuyorum ve dehşete kapıldım" ifadesini kullandı. İngiliz hükümeti, Ankara'da yaşanan terör saldırısının ardından Türkiye'ye destek mesajları gönderdi.

Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombalı saldırıda ilk ipucu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN