Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den lara

, "larımızdan öncelikli talebim şudur, tedbirli, dikkatli, uyanık olacağız ama tedirginliğe, paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 16.3.2016 13:19 Güncelleme Tarihi: 16.3.2016 13:26
İstanbul Valisi Vasip Şahin'den vatandaşlara uyarı

İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları kapsamında Tuzla Nikah Sarayı ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Şahin, ilçenin her türlü hizmeti hak ettiğini belirterek, "Ne kadar hizmet edilse, hangi yatırım yapılsa mutlaka bir fazlasını daha yapmayı gerektiren bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin bize yüklemiş olduğu tarihi sorumluluk, istikbale karşı görevimiz ve bugünkü yaşayan insanlara karşı vebalimiz bunu gerektirmektedir" dedi.

BOYNUMUZUN BORCU

Sivil toplum kuruluşundan kamu görevlisine, ına kadar hangi konumda olunursa olunsun yapılabilecek mutlaka bir şeyler olduğuna işaret eden Şahin, "Bu yapmamız gerekenleri bugünden yarına erteleme şansımız ve hakkımız yoktur. Aksi takdirde her bir ertelediğimiz iş aslında ihmal edilen, yapılmayan ya da yarın daha büyük sorunlar yumağı halinde devredilen sorumluluklardır. Ertelemeden elimizdeki imkan ve yetkiler çerçevesinde hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yapmak ve bu şehri daha yaşanılır kılmak, dolayısıyla hem bu şehrimizi hem de ülkemizi müreffeh ülkeler seviyesi üzerine çıkarabilmek hepimizin boynunun borcudur" diye konuştu.

TEDBİRİMİZİ ALDIK

Vali Şahin,13 Mart'ta Ankara'da meydana gelen terör sına ilişkin, "Bu pazar Ankara'da haince, kalleşçe bir saldırıyla 40'a yakın vatandaşımızı kaybettik. Öncelikli onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan şifa diliyorum. Ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Tabii bu bize şunu gösteriyor, artık dünyanın hangi köşesi olursa olsun global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir köşesi, hiçbir şehri ve ülkesi, 'Ben terör tehdidinden yüzde yüz azadeyim' diyemez. Dolasıyla bizler bugün bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi, planlarımızı yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Özellikle güvenlik bürokrasisi, güvenlik görevlileri olarak en üst seviyede her türlü tedbirimizi alıyoruz. Bunu en etkin şekilde uygulamaya da gayret ediyoruz" değerlendirmesini yaptı.

AMAÇLARI BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK

Vatandaşların da oynanmak istenen oyuna karşı uyanık durmasını isteyen , şöyle devam etti:

"İstenen şey bizi birbirimize düşürmektir. Bu ülkenin üzerinde binlerce yıldır yapılan hesapları bugün de devam ettiren güçler, ülkemizin yarınıyla ilgili birtakım kendi hesap ve karlarına doğru kazanımlar sağlamak istemektedir. Ancak bu millet dün olduğu gibi, bugün de yarın da buna müsaade etmeyecektir. Bunu bilecek ve buna karşı kendini hem koruyacak hem savunacak hem de gerekirse karşı tedbirleri alabilecek kadar bu milletin feraseti, vasiyeti ve tecrübe birikimi vardır. Dolayısıyla vatandaşlarımızdan öncelikli talebim şudur, tedbirli, dikkatli, uyanık olacağız ama tedirginliğe, paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz. Bu aynı zamanda bizim bu topraklarda, bu ülkede birlikte yaşadığımız komşularımıza hem şehrimize karşı bir vazifedir. Özellikle birbirimizi daha çok kollamaya, daha çok selam vermeye ve bağlanmaya dünden daha fazla bugün dikkat etmeliyiz. Doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle biz birbirimizi daha çok sahip olmak ve aramızdaki dostluk bağını daha çok geliştirmek durumundayız. Terörün hedefine ulaşamaması noktasında bana göre alınacak en önemli tedbir ve yapabileceğimiz hizmet, birbirimize daha çok yaklaşmaktır. Aramızdaki kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakıp saflarımızı daha çok sıkılaştırmaktır. Bu noktada şunun tekrar bilinmesini rica ediyorum, bu millet, bu devlet köklü bir millet ve devlettir. Bu tür badireleri çok atlatmıştır. Bunun da üstesinden hakkıyla gelecektir. İnşallah yarınlar bizim için daha aydınlıktır. Yarınlar bizim için bugünden daha rahattır ama bu badireyi geçerken tabii ki birtakım sancılarımız, sıkıntılarımız olacaktır. Ancak bunların şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üstesinden gelmeyi bileceğiz. Birlikte bunu başaracağız."

Vali Şahin'in konuşmasının ardından, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır'ın ilçeye ilişkin bilgi verdiği toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

Programa, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Mustafa Özdemiri le Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin de katıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin "Dikkatli, tedbirli ve uyanık olacağız"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Valisi Vasip Şahin'den vatandaşlara uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN