Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'HDP ve CHP terör seviciliğine soyundu'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da şehit yakınlarıyla düzenlenen programda açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 18:04 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 19:36
'HDP ve CHP terör seviciliğine soyundu'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da şehit yakınlarıyla düzenlenen programda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Allah acılarımızdan nemalananlara fırsat vermesin. Rabbim birliğimizi bozmasın.

Sistematik bir terör saldırılarıyla karşı karşıyayız. 1 Kasım'da Türkiye, kaosa değil istikrara oy verince kiralık katiller harekete geçti. İstiyorlar ki kardeşliğimiz gölgelensin. PKK-PYD terör örgütü vahşi saldırıyla 35 canımızı aldı. Yaşlı var, genç var. Ben bu aziz milletin Başbakanı olma vasfını, en büyük şeref olarak görüyorum.

Diz çökecekler

Biz oyunlara alet olmayız. Bu geçici bir durumdur. Millet olarak Allah'ın izniyle bu durumun üstesinden geleceğiz. Terör örgütlerine sesleniyorum: Yenileceksiniz, bu aziz milletin önünde diz çökeceksiniz. Yetim bıraktığınız çocukların hakkını burnunuzdan fitil fitil getireceğiz.

Kılıçdaroğlu buna cevap vermeli

Bombacının taziyesine HDP'li vekil katıldı, dün de 2 HDP'li vekiller cenazelerine katılıyor. CHP de teröristi savunmuştu ve sahip çıkmıştı. Savundukları teröristler polisimize saldırıyor. Türkiye'de terör seviciliği yalnızca HDP ile de sınırlı değil.

Ana muhalefet partisi de terör seviciliğine soyunuyor

CHP'li vekil Ankara'daki saldırı sırasında PKK'nın kanalında konuşuyor. Kılıçdaroğlu buna cevap vermeli. Paralel yapı önüne ne koyarsak onu okuyan bir ana muhalafet lideri, millete çözüm olamaz. Bu konuda acizdir. Ana muhalefetin içine düştüğü bu durum bizi kahrediyor. PKK, HDP için ne ise, DHKP-C de bazen CHP için onu ifade ediyor.

Hodri meydan

Teröre destek verenler dokunulmazlığın altına sığınamaz. Biz her türlü hesaba açığız. Muhalafet kafaları karıştırmaya çalışıyor. Fezlekeleri tek hamlede geçirelim. Biz buna hazırız. Bize meydan okudular, biz de hodri meydan diyoruz. 506 dosyayı tek seerde Meclis'ten geçirelim.

Açık ve net söylüyorum teröre, teröriste destek verenler, dokunulmazlık zırhına bürünerek kurtulamazlar, Gazi Meclisimizin çatısında asla barınamazlar.


Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak görevimizdir. Şehit yakınları ve gazilerimiz için harekete geçtik ve özellikle istihdam konusunda adımlar attık. Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı'nı kurduk."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'HDP ve CHP terör seviciliğine soyundu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN