Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbulluları korkutan yazı

Ankara’daki bombalı saldırıdan sonra sosyal medya üzerinden açılan sahte hesaplarla insanlarda panik havası yaratılmaya çalışılıyor. Geziciler ve FETÖ’cü troller tarafından açılan sahte hesaplarla PKK’nın ekmeğine yağ sürülüyor. İstanbul Valiliği’nden Alman Konsolosluğu’nun bomba ihbarı üzerine yaptığı çağrıya sert tepki geldi.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 13:40 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 15:13
İstanbulluları korkutan yazı

İstanbul Valiliği, Özel Alman Lisesi, Ankara'daki Almanya Büyükelçiliği ile İstanbul'daki Almanya Başkonsolosluğu güvenlik gerekçesi kapatmasının ardından açıklama yaptı.

"KURUMLARLA İRTİBATA GEÇMEDEN.. "

Açıklamada, "Ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin "teyide muhtaç duyumlarına" dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir" denildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde ve özellikle sosyal medyada, ülkemizde son zamanlarda maruz kalınan terör olayları sebebiyle kamuoyumuzda oluşan hassasiyeti kullanarak halkımızı tedirginlik ve endişeye sevk edebilecek şekilde haber veya mesajların yayılmaya çalışıldığı görülmektedir. Bu tür haber veya mesajların, terör örgütlerine müzahir kişilerce ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak amacıyla ve kasıtlı olarak yayılmaya çalışıldığı kamuoyumuzun malumudur. Ayrıca sosyal medyada iyi niyetli vatandaşlarımızın farkında olmadan bu tür art niyetli haberlerin yaygınlaşmasına alet oldukları anlaşılmaktadır. Bu çerçevede ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin de " teyide muhtaç duyumlarına" dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir.

Devletimiz, binlerce yıllık devlet tecrübesine dayalı olarak bütün kurumlarıyla her türlü olumsuzluğun üstesinden gelecek güç ve kararlılığa sahiptir. Halkımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı resmi açıklamalara itibar etmesini, kaynağı ve amacı kuşkulu sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamalarını kamuoyuna saygı ile duyururuz."

Alman Konsolosluğu güvenlik sebebiyle kapatıldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbulluları korkutan yazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN