Kadın terörist eşbaşkan çıktı

Ankara'da 35 vatandaşın hayatını kaybettiği kanlı eylemin bombacısı Seher Çağla Demir'in BDP Balıkesir il yönetiminde olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Kadın terörist eşbaşkan çıktı

Ankara Kızılay'da 13 Mart'ta gerçekleştirilen ve 35 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı saldırıyla ilgili detaylar netleşiyor. Yapılan ilk tespitlere göre saldırıyı gerçekleştirdiği değerlendirilen 3 teröristten Seher Çağla Demir'in BDP Balıkesir il yönetiminde olduğu ortaya çıktı. Diğer taraftan saldırıda gözcü olarak yer aldığı belirtilen V.A. adlı teröristin halen yaşadığı ve patlamadan hemen sonra Ankara'dan ayrılıp 932 km yol kat ederek Viranşehir'e gittiği tespit edildi. V.A. hakkında dün yakalama kararı çıkartılırken patlamanın neden önlenemediğinin soruşturulması için de düğmeye basıldı.

TERÖRİSTİN SEVGİLİSİ

Saldırıya karışan 3 teröristle ilgili diğer bilgi de Seher Çağla Demir ile V.A. arasındaki yakın ilişki oldu. İki ismin sevgili olduğu belirlendi. Birbirlerini Tekirdağ'dan tanıyan 3 teröristin, Özgür Ünsal'ın Ankara'da annesine ait evde 25 Şubat'tan 9 Mart'a kadar kaldığı öğrenildi. Daha sonra 3 teröristin, kanlı saldırının gerçekleştirildiği tarihe kadar V.A. adına Esat'ta kiralanan bir eve geçtikleri belirlendi.

DÜNYADAKİ TERÖR ÖRGÜTLERİ
KAYIPLARA KARIŞTI

Saldırı sonrasında bütün ilgi Kızılay Meydanı ve çevresinde yoğunlaşınca V.A. olay yerinden uzaklaşıp önceden kiralanan araca ulaştı. Buradan da patlamanın yaşandığı akşam Viranşehir'e doğru yola çıktı. V.A., yaklaşık 10 saatlik yolculuktan sonra aracı terk ederek kayıplara karıştı.

DNA ÖRTÜŞMEDİ

Saldırıya karıştığı tespit edilmesine karşın aileden alınan DNA örnekleri örtüşmeyince V.A.'nın yaşadığı anlaşıldı, hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

SORUŞTURMA TALEBİ

Patlama soruşturmasını yürüten Ankara Başsavcılığı, ilgililer hakkında soruşturma yürütülmesi için Ankara Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'na başvurmayı kararlaştırdı. Bu arada Ankara Başsavcılığı soruşturmanın titizlikle devam ettiğini belirterek yapılan yayınlarda gizli kalması gereken bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmaması uyarısında bulundu.

BOMBALI YELEK

Saldırıyla ilgili detaylar netleşiyor. Canlı bomba Seher Çağla Demir'in üzerinde de bomba düzeneği olduğu belirlendi. Patlayıcının ise otomobile saldırıdan bir gün önce Çamlıdere yakınlarında yüklendiği tespit edildi.

YATAKLIK YAPAN GÖZALTINDA
Diğer taraftan teröristlere Ankara'da olayın organizatörü olduğu belirtilen V.A.'nın bir tanıdığı yardım etti. V.A.'nın olaydan sonra Viranşehir'e kaçtığı otomobili ve saldırganların 4 gün boyunca kaldıkları evi kiralayan bu kişi de gözaltına alındı.

BDP YÖNETİMİNDE

Ankara Atatürk Bulvarı üzerinde düzenlenen terör saldırısında 35 masum sivilin ölmesine neden olan YPG'li teröristin siyasi bağlantısı da çözüldü. Kadın terörist Seher Çağla Demir'in, Balıkesir'de öğrenci olduğu dönemde Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) Balıkesir il yönetiminde görev aldığı ortaya çıktı. Gün yüzüne çıkan bu siyasi bağ, teröre karşı TBMM'de imzalanan ortak kınama bildirisine HDP'nin neden imza atmadığını da gösterdi. Bombalı saldırının erkek faili Özgür Ünsal ise uyuşturucu bağımlısı çıktı.

DBP eş başkanları tutuklandı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın terörist eşbaşkan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN