Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale’den çıkan dev

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Çanakkale’den çıkan dev

İnşaat, otomotiv, lojistik ve akaryakıt sektörlerinde faaliyet gösteren Miller Holding, Afrika’da 305 milyon dolarlık iki projeye imza atmaya hazırlanıyor

Çanakkale'nin en büyük firmalarının başında gelen Miller Holding, Afrika'da yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor.
Firma, Türk Eximbank'ın desteği ile Senegal'in başkenti Dakar'da 'Toptancı Hal Merkezi' ve 'Lojistik Merkezi' gibi iki önemli projeyi hayata geçiriyor.

NİSANDA TEMEL ATILACAK
Miller Holding'in hayata geçireceği projenin ilk adımı olan 'Toptancı Hal Merkezi" 200 milyon dolara mal olacak. Miller Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon, Toptancı Hal Merkezi'nin inşaatını 14 ayda tamamlayacaklarını söyledi. Mildon "Afrika dünyanın en bakir kalmış ve yıldızı parlayan coğrafyası. Senegal ise Afrika'nın en önemli yerlerinden bir tanesi. Burada Doğtaş Mobilya'nın sahibi Davut Doğanlar'a ait Doğanlar Yatırım Holding ile ortaklaşa iki önemli projeye imza atacağız.
Bunlardan ilki olan Toptancı Hal Merkezi 197 bin metrekare açık, 54 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Projenin ikinci bölümünde ise 105 milyon dolarlık bir yatırım ile TIR parkı ve lojistik konaklama tesislerinden oluşan 'Lojistik Merkezi' hayata geçireceğiz" dedi.

ERDOĞAN'IN DESTEĞİ ÖNEMLİ
Afrika'daki yatırımlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önem verdiğini belirten Mildon şöyle devam etti:
"Sayın Cumhurbaşkanımız hem destek veriyor hem de işlerin takipçisi oluyor. Kendisi bizzat Afrika'ya giderek oradaki Türk yatırımlarını inceliyor. Senegal'de yatırım yapmamızda da önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. Burada 300 kişilik bir istihdam sağlayacağız. Bu sayının büyük çoğunluğunu Türk personel oluşturacak." Yurtdışı yatırımlarının yanı sıra Çanakkale ve İstanbul'da da projelerine devam ettiklerini belirten Mildon, "Çanakkale'de Miller Corner ve Vista devam ediyor. Ekim ayında iki projemizde de yaşam başlayacak.
Öte yandan planlaması da yapılan 2 projemiz daha var. İki proje toplam 350 daireden oluşuyor.
İstanbul'un en gözde yerlerinden Göktürk'te de çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.
İtalyan otomotiv devi Fiat'ın en önemli bayilerinden birisi olan Miller Otomotiv'in Çanakkale'de pazar lideri olduğunun altını çizen Mildon şöyle devam etti:
"Türkiye genelinde hem ticari araç hem de hususi araç satışında ikisinde de şehir bazında pazar liderliği bizde. Türkiye geneli satış bazında ise ilk 15 bayi arasına gireriz.
Öte yandan otomotivin olmazsa olmazı araç kiralama firmamızda da devam ediyor. Filomuz gelişiyor ve büyüyor. Geride bıraktığımız yıl Türkiye geneli araç satış rakamları 1 milyona dayandı. Bu yıl ise otomotiv sektörünün 1 milyon satış rakamını geçmesini bekliyoruz." Akaryakıt sektöründe büyümeye devam ettiklerini belirten Mildon, "Bütün akaryakıt firmaları içinde satış olarak ilk 5'te yer aldık. Toplamda 20 akaryakıt istasyonumuz var. Bunlardan 8 tanesi İstanbul'da geri kalan 12 tanesi ise Çanakkale ve Gelibolu'da bulunuyor.
Bu yıl içerisinde 1-2 tane daha yeni istasyon açmayı planlıyoruz" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale’den çıkan dev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN