Koordinatlar belirlendi: Tanklar böyle vurdu

Giriş Tarihi: 18.3.2016 21:49 Güncelleme Tarihi: 18.3.2016 22:05
Koordinatlar belirlendi: Tanklar böyle vurdu

Şırnak kent merkezinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte polis ve askerlerin PKK'ya yönelik operasyonları genişletilerek sürdürülüyor.

Şırnak'ta hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Mart'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen edilmesinin ardından polis ve askerjandarma özel harekat timleri 'Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet ÇifçiOperasyonu'nu genişleyerek sürdürüyor.

Daha önce kent merkezinde bulunan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan ve Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugayı'ndan belirlenen PKK ve patlayıcı tuzaklanmış çukur ile barikatları top atışına tutan tanklar, bu kez kışladan çıkarılarak, Bahçelievler Mahallesi'ne hakim noktalara yerleştirildi.

Tanklarla, önceden tespit edilen koordinatlar eşliğinde belirlenen, patlayıcı tuzaklı çukur ve barikatlara top atışı yapıldı. Tuzaklı hedeflere isabet eden top atışı sonrasında, büyük bir gürültü ile patlama sesi duyulurken, patlama sonrası da mahalleden yoğun dumanların yükseldiği görüldü. Bugün Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan 3 adet el yapımı patlayıcı yapılan tank atışları sonucunda patlatıldı.

Koordinatlar belirlendi: Tanklar böyle vurdu

TOKİ BAHÇESİNE PATLAMAMIŞ MÜHİMMAT DÜŞTÜ

Ayrıca Şırnak merkezde bulunan ve asker ile polis ailelerinin ağırlıklı olarak yaşadığı TOKİ konutlarının bahçesinde çocuk parkının 3 metre ötesine patlamamış mühimmat düştü. Şans eseri parkta çocukların olmaması ve mühimmatın patlamaması, olası faciayı önledi.

Olay yerine giden güvenlik güçleri aldıkları önlemler sonrasında patlamamış mühimmatı kontrolü bir şekilde imha etti. Şırnak Merkez Bahçelievler, Yeni, Dicle, Cumhuriyet, İsmetpaşa, Gazipaşa ve Yeşilyurt Mahallelerinde bulunan barikat ve patlayıcı tuzaklanmış çukurlara zaman zaman tank atışları yapılmaya devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koordinatlar belirlendi: Tanklar böyle vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN