Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çemberdeler

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Çemberdeler

Mardin Nusaybin'de 200 kişilik terörist grup çembere alındı, 16 terörist öldürüldü. Bağlarda da 100 terörist silahlarını bırakarak kaçtı. Bağlar sorumlusu ise saklandığı lağımda yakalandı

LAĞIMLARA SAKLANDILAR
Terör örgütü doğu ve güneydoğuda darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. Operasyonların devam ettiği Mardin Nusaybin'de 200 kişilik PKK'lı çembere alındı. Diyarbakır Bağlar'da ise 100 PKK'lı silahlarını bırakıp, kaçtı. Terör örgütünün Bağlar sorumlusu gizlendiği kanalizasyonda yakalandı. Nusaybin, Yüksekova, Sur ve Şırnak'ta 16 terörist öldürüldü.

NUSAYBİN'DE SIKIŞTILAR
Suriye'nin Kamışlı kentine sıfır noktada yer alan Mardin Nusaybin kırsaldan geldikleri belirlenen 200 kadar PKK'lı grup, Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde çembere alındı. Operasyonda 7 terörist öldürüldü. Hakkâri Yüksekova'da kırsaldan geldiği belirtilen yaklaşık 400 teröriste yönelik operasyonlar da devam ediyor. Operasyonda önceki gün 7 PKK'lı terörist öldürülürken, dün de 3 terörist öldürüldü.

BAĞLAR'DAN KAÇTILAR
Diyarbakır Sur'da ağır kayıp veren terör örgütü Bağlar'da ağır darbe alıyor. 100 kişilik terörist grup Kaynartepe'de çembere alındı. Bağlar'da 4 gün durabilen teröristlerin çamberden çıkmak için kanalizasyon ve tünellerden kaçmaya çalıştıkları belirlendi. Kaçan teröristlerin silahlarını bıraktıkları anlaşıldı. Dün ilçede 1 terörist etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta ise 3 adet el yapımı patlayıcı imha edildi, 5 terörist öldürüldü. Tunceli'de düzenlenen operasyonda 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

LAĞIMDA YAKALANDI
Bağlar sorumlularından olduğu belirtilen ve kırsaldan geldiği öğrenilen bir terörist (üstte) gizlendiği kanalizasyonda yakalandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çemberdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN