Fatma Şahin: Kasıt yoktur

İstiklal saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın Gaziantep'te defnedilmesinden sonra Büyükşehir Belediyesi'nin sitesinde ölüm nedeninin sehven 'doğal ölüm' şeklinde yazılmasına kısa bir süre sonra müdahale edildi.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 09:41 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 10:43
Fatma Şahin: Kasıt yoktur

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin canlı bomba Mehmet Öztürk'ün defnedilmesinin ardından internet sitesindeki 'defin listesi'nde ölüm nedenine sehven 'doğal ölüm' şeklinde yazılan kayıt, kısa süre sonra düzeltildi. Yenilenen internet sitesinde canlı bombanın ölüm nedeninin yer aldığı bölümün boş bırakıldığı görüldü.BAŞKAN ŞAHİN: KASIT YOKTUR


Bu arada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin açıklama yaptı.

Fatma Şahin, canlı bombanın defin listesine doğal ölüm şeklinde kaydedilmesinin bilgisayar sistemindeki sorundan kaynaklı olduğunu ifade ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Taksim saldırısını yapan teröristin ölüm nedeni GaziantepBeld bilgisayar sistemindeki sorun nedeniyle "doğal ölüm" olarak kaydedilmiştir. Vatandaşlarımızın ve yabancı misafirlerimizin canına kasteden hain, vicdansız bir teröristin ölüm nedenindeki bu hatada bir kasıt yoktur. Arkadaşlarımız haberde bahsi geçen GaziantepBeld internet sayfamızdaki listede gerekli düzeltmeyi yapmışlardır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Şahin: Kasıt yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN