Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkuyu korkutanlardan olacağız

Devlet ve millet olarak terör musibetinin üstesinden geleceğiz. Bize korkmak yakışmaz. Sizler birliğinizi, dirliğinizi güçlü tutun. Teröre ve terör örgütlerine karşı seferberlik çağrısı yapıyorum

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Korkuyu korkutanlardan olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen '5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı / 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında terörle mücadeleyle ilgili önemli mesajlar verdi.

HER ZERREMİZDE HİSSEDİYORUZ: Türkiye bir süredir tarihinin en büyük ve en kanlı terör saldırıları dalgalarından biriyle karşı karşıya. PKK ve onunla birlikte hareket etme kararı alan DAEŞ gibi çok sayıda terör örgütü, insani ve ahlaki hiçbir ölçü tanımayan saldırılarıyla ülkemizi ve milletimizi hedef almakta. Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizden verdiğimiz şehitlerin ve şehirlerimizdeki canlı bomba saldırılarında hayatlarını kaybeden masumların acısını her zerremizde hissediyoruz.

TERÖRÜ ÖVEN TURİST SINIR DIŞI EDİLECEK

BİZE KORKMAK YAKIŞMAZ: Terör örgütlerinin ülkemizi kendi kanlı gündemlerine hapsetmek milletimizi yılgınlığa sürüklemek amacıyla bu eylemleri gerçekleştirdiğini çok iyi biliyoruz. Onun için bir yandan acımızı yaşar terörle mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürürken, aynı zamanda hedeflerimizden kopmuyor, projelerimizi gerçekleştirmekten de asla geri durmuyoruz. Devlet ve millet olarak bu terör musibetinin üstesinden mutlaka geleceğiz. Bize korkmak yaraşmaz, bize korkmak yakışmaz. Biz korkuyu korkutanlardan olacağız. Allah'ın izniyle bu tehdidin de üstesinden geleceğiz. Terörün yeni yöntemlerine karşı biz de yeni mücadele yöntemleri geliştirerek kısa sürede neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Yeter ki milletimiz birliğinizi, beraberliğinizi güçlü tutun. Bundan taviz vermeyin, terörün en büyük panzehiri budur. Terör örgütlerine karşı, Malazgirt ruhuyla, ulu Osmanlı çınarının azametiyle, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı azmiyle yeni bir seferberlik çağrısı yapıyorum. Terör örgütlerini darmadağın etmek, mensuplarının başlarını ezmek Türkiye için kolaydır. Önemli olan bizim millet olarak tarihimize, kültürümüze, hedeflerimize, değerlerimize güçlü şekilde sahip çıkarak terörün karşısında dimdik ayakta durmamızdır.

TERÖR DESTEKÇİSİ BELEDİYEYE KAYYUM

AB KUSURA BAKMASIN: Terör örgütlerine ve çeşitli kisveler altında onları destekleyen kesimlere karşı yürüttüğümüz mücadelede sürekli Batılı ülkelerinin itirazları ile karşılaşıyoruz. Neymiş, Türkiye'de demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusunda sıkıntı varmış. Biz demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri Batı bize dayattığı için değil, milletimiz bunlara layık olduğu için savunuyoruz, yaşatıyoruz. Milletimizin tamamı ile birinci sınıf demokrasiye layık olduğuna inanıyor ve bunun için çalışıyoruz. Bu Avrupa Birliği ki PKK'yı terör örgütü ilan etmiş, nasıl oluyor da böyle bir terör örgütüne sen Brüksel'de o çadırları kurduruyor ve onların paçavralarını sallandırıyorsun. 1963'ten bu yana Türkiye'yi kapısında bekleten AB, iki yüzlülüğünü halen devam ettiriyor. Biz terörle mücadele ederken, kalkıp da orada bu çadırları kurdurur, o paçavraları sallandırırsanız kusura bakmayın bu sözleri daha çok duyarsınız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

TERÖRİSTE CİCİ ÇOCUK MUAMELESİ

Bugün Batı medyası her biri eli kanlı birer terörist olan bölücü örgüt mensuplarını aklamak, cici çocuklar olarak göstermek için adeta seferberlik halinde çalışmaktadır. Kendilerine yönelik en küçük tehdit karşısında mantık sınırlarını zorlayacak tedbirleri hayata geçirmekten kaçınmayanlar, tüm terör örgütlerinin ortak hedefi olan Türkiye'yi özgürlük ve insan hakları kıskacında ezmeye çalışmakta. Şu anda Batılıların yaptığı budur.

MÜLTECİ TEKLİFİ PARA İÇİN DEĞİL

Türkiye AB'nin mültecilerle ilgili teklifini para pul için değil, bu insanların sınır kapılarında aşağılanmasını, onurlarının kırılmasını önlemek için kabul etmiştir. Mülteciler arasında insan pazarı kurup, oradan nitelikli eleman seçme gibi vicdanla, ahlakla bağdaşmayacak niyetle belirlenen kotalar arka plandaki trajediyi ortadan kaldırmıyor. Bizim asla böyle bir ölçümüz olmadı, olmayacak. 3 milyon mülteci alırken biz böyle düşünmedik. Yarın tarih bu gerçekleri, bizim de onların da torunlarının önüne getirecektir. O zaman kimin insan hakları için mücadele ettiği, kimin konforu uğruna bu değerlere sırtını döndüğü anlaşılacaktır.

İNANCIMIZA UYGUN MÜCADELEYE DEVAM

Suriye'de uçuşa yasak bölge ve terörden arındırılmış bölge teklifimizi kabul edemeyen, buna karşılık mültecilerden şikayet eden herkes ikiyüzlüdür. Sadece Türkiye'ye yönelik terör tehditlerinin engellenmesine de katkı sağlayacağı için bu teklife karşı çıkanların eli, ölen her masumun kanıyla kirlenmektedir. Biz inancımıza uygun şekilde terörle mücadeleye ve mazlumların elinden tutmaya devam edeceğiz. Avrupa varsın kendi öz eleştirisini yapsın.

AVRUPA'YI ÖRNEK ALACAK OLSAK...

Eğer Avrupa ülkelerini örnek alsak sınırlarımızı mültecilere kapatmamız, Avrupa'da faaliyet gösteren terör örgütü destekçilerine Meclis'in yanında propaganda imkanı sağlamamız, eli kanlı teröristlerin topraklarımızda cirit atmasına izin vermemiz gerekir. Avrupa'nın en önemli şehirlerinin kalabalık caddelerinde canlı bomba eylemleriyle siviller katledilirken medyamızla, siyasetçilerimizle onların destekçilerine kol kanat germemiz gerekir.

NEVRUZ MESAJI:

Daha fazla kenetlenmeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan, Orta Asya'dan Balkanlar'a kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz Günü'nün bolluğun, bereketin ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisi olduğunu vurguladı.

Baharla birlikte tabiatta başlayan yenilenmeyi ve tazelenmeyi temsil eden Nevruz Günü'nün geniş bir coğrafyada kutlanmaya devam ettiğine dikkat çeken Erdoğan, şöyle devam etti: Nevruzun, topraktaki uyanışla birlikte, kalplerimizde sevgiyi, muhabbeti, birlikte yaşama iradesini de güçlendiren bir gün olmasını temenni ediyorum. Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlememiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. 2023 hedeflerimize ulaşmak için, bu değerlerin milletimizin tüm fertleri tarafından benimsenmesine ihtiyacımız vardır. Aynı şekilde, ortak kültür coğrafyasında yaşayan kardeş toplumlar olarak nevruzu, ortak değerlerimiz ve ortak hedeflerimiz etrafında bütünleştiğimiz bir bayram haline dönüştürmeliyiz. Nevruz için bir araya gelen kalpler, öfkenin ve kinin değil, sevginin ve dostluğun etrafında birleşmeli, bu duygularla birlikte çarpmalıdır. Bizim için nevruzun anlamı işte budur.

'ESENLİĞE VESİLE OLSUN'

Nevruzun, tüm dünyayla birlikte bölge için de huzura ve esenliğe vesile olmasını dileyen Erdoğan, "Başta aziz milletimiz olmak üzere, coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkuyu korkutanlardan olacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN