Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suç delilleri dışarıdan yüklenmiş!

FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'ün Ergenekon kumpasıyla operasyon yaptığı Odatv sitesinin bilgisayarlarına harici diskle suç delili konuldu

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Suç delilleri dışarıdan yüklenmiş!

ODA TV'YE PARALEL KUMPAS BİLİRKİŞİ RAPORUYLA TESCİLLENDİ:

Paralel Yapı'ya bağlı eski savcı Zekeriya Öz'ün Ergenekon'un medya ayağı olduğu iddiasıyla operasyon yaptığı Odatv bilgisayarlarıyla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı. Boğaziçi Üniversitesi'nin bilirkişi heyetince hazırlanan rapora göre; bilgisayarlara dışarıdan zararlı yazılım ve "Truva Atı" adlı virüs vasıtasıyla müdahale edildi. Bilirkişi heyetindeki Prof. Dr. Tuna Tuğcu, Prof. Dr. Pınar Yolum ve Yrd. Doç. Dr. Albert Ali Salah, davayla ilgili raporu İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu. Rapor özetle şöyle:

Odatv bilgisayarları ile muhabir M.Y.'nin kişisel bilgisayarına dışarıdan zararlı yazılım vasıtasıyla müdahalede bulunuldu. Suçlamalara dayanak dokümanlar bu bilgisayarlarda yaratılmadı. Harici disk bağlanarak yüklendi.

GÜLEN'İN SON BEDDUASINI TARAFTARLARI BİLE PAYLAŞMADI

Bu dosyalar, 11 Şubat 2011'de saat 17.18 ile 20.54 arasında Windows sistemi kapalıyken yaratıldı. Odatv bilgisayarlarına "Truva Atı" isimli virüs saldırısı düzenlendi. Truva Atı, bilgisayar üzerinde değişiklik yapma özelliğine sahip. Temel amacı sisteme uzaktan ve izinsiz girişleri sağlamak. Bu yazılımın yüklü olduğu bilgisayara uzaktan erişilebilir, dosya yüklenebilir, sistemdeki donanıma (örneğin kamera) erişilebilir, şifreler ele geçirilebilir. Bu dosyaların çoğu sisteme e-posta aracılığıyla yüklenmiştir. İkinci önemli tespit ise bilgisayarın kapalı olduğu 9 Şubat 2011'de sabit diske kaydedilen Driver.exe dosyası. "Hanefi.doc" ve "Yalçın Hoca.doc" dosyaları ise uzaktan yaratılıp, tarihleri ile oynandı. Bu virüs saldırıları ve sahtecilikler, profesyonel kişilerce gerçekleştirildi.

Avukat Hüseyin Ersöz ise mahkemenin Zekeriya Öz başta olmak üzere Odatv soruşturmasını yürütenler hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suç delilleri dışarıdan yüklenmiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN