Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anayasa taslağımızı yazmaya başlıyoruz'

Giriş Tarihi: 24.3.2016
'Anayasa taslağımızı yazmaya başlıyoruz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu konuşmasında yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

YENİ ANAYASA TASLAĞI: Kendi çalışmalarımızı hızlandırma kararı almış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta teknik ve siyasi katılımcılardan oluşan bir yazım heyeti kurarak, anayasa taslağımızı, daha önce sunmuş olduğumuz taslağı da göz önünde bulundurarak yazmaya başlayacağız. Nisan ayı sonunda en geç yazımların hepsini tamamlayıp, Meclis'e sunmayı düşünüyoruz. Mayıs ya da haziran ayında anayasa teklifimizi Meclis Genel Kurulu'nun gündemine getireceğiz.

MAT OLDULAR: HDP'nin, CHP'nin hesabı şuydu, AK Parti bütün fezlekelerin, dokunulmazlıkların kaldırılmasına yanaşmayacak, böylece teröre destek veren milletvekilleri de kurtulacak. Biz bu oyunları bir hamleyle boşa çıkardık. Onlar küçük piyonlarla uğraşırken, biz "Şah" dedik ve mat oldular. AK Parti'nin çekinecek dosyası yoktur, olursa da hesaplaşmayı biliriz. HDP hiçbir şekilde mağdur edebiyatı yapmayacak, onlar zalimlerle, katillerle ortaklık yapan kalleşler.

CHP VE HDP İTTİFAKI: Eğer CHP, teklifi reddederse, terör örgütlerinin Kandil'de kurduğu ittifakın benzerini CHP ve HDP, Ankara'nın gizli ve karanlık odalarında kurmuştur ve bunun için teklifimizi engellemeye tevessül etmişlerdir.

YANLIŞ POLİTİKA: Avrupa'nın bölge güvenliğini sağlayabilmesi için Türkiye'den başka bir ortağı yoktur. Bu gerçeği görmeleri ve buna göre hareket etmeliler. Gerek Avrupa'da gerek Türkiye'de yaşanan saldırıların arkasında maalesef Batı'nın, genel olarak uluslararası toplumun yanlış Suriye politikası yatmakta.

49 TEZKERE DAHA MECLİS'TE

Meclis'e 49 dokunulmazlık tezkeresi geldi. Başbakanlık tezkereleri arasında; MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Ferhat Encu ve Tuğba Hezer'in dosyaları var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anayasa taslağımızı yazmaya başlıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN