Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT TIR'ları davasına müdahil oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı MİT TIR'ları davasına müdahil oldu.

Giriş Tarihi: 25.3.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 14:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT TIR'ları davasına müdahil oldu

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, Cumhuriyet gazetesinde, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davanın tüm duruşmalarının kapalı yapılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik talebinin kabulünü kararlaştırdı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, oturumların kapalı yapılması ve müştekiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik taleplerine ilişkin karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, tüm duruşmaların kapalı yapılması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik taleplerinin kabulüne oy birliğiyle karar verdi.

Heyet, duruşmaların kapalı yapılmasına gerekçe olarak, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 182/2 hükmü gereğince ''milli güvenliğin zorunlu kılması ve siyasi casusluk davası'' olmasını ve ''Selam Tevhid'de Kumpas'' davası ile ''Mit tırlarının durdurulmasına ilişkin'' Yargıtay'da görülen davaların kapalı yapılmasını gösterdi.

Kararın açıklanmasının ardından duruşmayı izleyenler, karara tepki gösterdi. Duruşma salonundaki izleyiciler dışarı çıkarılıyor.

DÜNDAR VE GÜL İÇİN HESAP VAKTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT TIR'ları davasına müdahil oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN