Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yüzlerce insanın hakkına girdiler'

Koordinatörü avukat , paralel devlet üzerinden yıllardır Türkiye'nin kanını emen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (), 81 ilden yüz binlerce adayın varlık-yokluk meselesi olarak gördüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı () kendi mensuplarının devlet içine yerleşmesine vesile olarak gördüğünü belirterek, "Bu ihanet zinciri içinde yer alan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılması, emek hırsızlarının hak ettiği en ağır cezayı alması için Hürriyet ve Adalet Derneği olarak KPSS sının takipçisi olacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 25.3.2016 16:20 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 16:53
'Yüzlerce insanın hakkına girdiler'

Koordinatörü avukat , paralel devlet üzerinden yıllardır Türkiye'nin kanını emen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (), 81 ilden yüz binlerce adayın varlık-yokluk meselesi olarak gördüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı () kendi mensuplarının devlet içine yerleşmesine vesile olarak gördüğünü belirterek, "Bu ihanet zinciri içinde yer alan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılması, emek hırsızlarının hak ettiği en ağır cezayı alması için Hürriyet ve Adalet Derneği olarak KPSS sının takipçisi olacağız." dedi.

Hürriyet ve Adalet Derneği üyesi bir grup avukat, KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 54'ü tutuklu 230 kişi hakkında Ankara'da açılan davanın mağdurlarına destek vermek için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayının önünde toplandı.

Burada açıklama yapan Zekioğlu, 10 Temmuz 2010'daki KPSS sorularının sızdırıldığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturmanın, 25 Aralık 2015'te Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinin iddianameyi kabul etmesiyle tamamlandığını ve bu hafta itibarıyla da duruşma safhasına geçildiğini anlattı.

BİR ÇOĞU AKRABA VE KARI KOCA

Davada 230 sanığın "silahlı terör örgütü kurmak, yönetmek ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik ve kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık yapmak"tan yargılandığını belirten Zekioğlu, "Soruşturma neticesinde net yapan 3 bin 227 adaydan bin 970'i arasında telefon irtibatı, bin 148'i arasında akrabalık bağı bulunduğu, 896'sının karı-koca olduğu, 2 bin 690'ının aynı kurum ya da firmada çalıştığı, bin 136'sının adresinin aynı olduğu tespit edilmiştir. Yüksek net yapan bu adaylardan bin 175'i tekrarlanan sınava katılmamış, sınava katılan 2 bin 52 adayın bin 999'unun puanını düşürdüğü gözlenmiştir." diye konuştu.

YÜZLERCE İNSANIN HAKKINA GİRDİLER

Zekioğlu, sınavdan önce soruların FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Ankara Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneğinin yöneticileri eliyle sanık Baki Saçı'ya e-mail üzerinden gönderildiğinin fark edilmesi üzerine örgüt bağlantısı tespit edildiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Kurdukları paralel devlet üzerinden yıllardır Türkiye'nin kanını emen ihanet çetesi, 81 ilden yüz binlerce adayın varlık-yokluk meselesi olarak gördüğü bu sınavı kendi mensuplarının devlet içine yerleşmesine vesile olarak görmüş, yüz binlerce insanın hakkına girmiş, yıllar süren çalışma ile mutlu bir gelecek hayali kuran insanların hayallerini çalmışlardır. Devletimiz yaşanan bu kopya skandalı üzerine sınavı tekrarlamak durumunda kalmış ve bundan sebep 9 milyon 111 bin lira zarara uğramıştır. Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurmuş olduğu anayasal düzen zarar görmüş toplum nezdinde itibarı zedelenmiştir. Bu ihanet zinciri içinde yer alan kim varsa en ağır şekilde cezalandırılması, emek hırsızlarının hak ettiği en ağır cezayı alması için Hürriyet ve Adalet Derneği olarak KPSS davasının takipçisi olacağız."

Avukat da Ankara'da devam eden davadaki bazı mağdurlara destek vererek davayı müdahil olarak takip edeceklerini söyledi.Erdündar, mağdurların bir kısmının önümüzdeki günlerde İstanbul'da talimatla ifadelerinin alınacağını kaydetti.

'KPSS hırsızlarına hakkımızı helal etmiyoruz'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yüzlerce insanın hakkına girdiler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN