Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Terörle mücadelemize muhalefet köstek oluyor’

Başbakan Davutoğlu, “Teröre karşı tavır koyamayanlar, millet eliyle siyaset sahnesinden silinip gidecek” diye konuştu

‘Terörle mücadelemize muhalefet köstek oluyor’
Başbakan Ahmet Davutoğulu dün Manisa'da 26 tesis ve yatırımın toplu açılış törenine katıldı. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
Terör örgütleri Türkiye'yi ortak hedef seçti. Türkiye içeride ve dışarıda dört koldan mücadele verirken maalesef muhalefet partileri bu mücadeleye destek değil köstek oluyor. Ana muhalefet partisinin görevi teröristin kirli propagandasına çanak tutmak mı, bu milletin mücadelesine destek olmak mı? Bu ülkenin insanları günlerdir terörden korkmadığını haykırıyor. Korkmadık, korkmayacağız. Dik durduk, dik duracağız.
Teröre karşı tavır koyamayanlar, partilerini terör örgütlerinin sözcüsü durumuna düşürenler, millet eliyle siyaset sahnesinden silinip gidecek. Teröristlerin taziye çadırına gidenler Kalaşnikoflu posterlerin önünde konuşanlar, asla iflah olmayacak. Yeter bu millete çektirdiğiniz. Düşün Kürtlerin, Türklerin, milletin yakasından! Bu ülkenin, son 14 yılda elde ettiği kazanımların yok edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Terör bu ülkeden tamamen temizleninceye kadar mücadelemiz sona ermeyecek.
Fezlekeleri hukuka taşımak istememizin tek nedeni teröristle siyasetçiyi ayırmaktır. Tüm vekiller için dokunulmazlığı kaldırmamız söz konusu değil. CHP bunu önerdi. Bunların tek isteği terör destekçilerini yargıdan kaçırmak. Terör destekçilerinin kaçırılmayacağı her teklife hazırız. Gelin olanların tüm dokunulmazlıklarını kaldıralım, herkes hesap versin. Ardından İstanbul'a giden Davutoğlu, Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde sanatçılarla yemekte bir araya geldi.

'BU SAPIK GÜN YÜZÜ GÖREMEYECEK'
"Karaman'da yaşanan olayda, bu caninin hak ettiği ceza maalesef ceza kanunumuzda yok. Bu caniye hak ettiği cezanın verilmesi için bu davanın takipçisi olacağız. Hiçbir çocuğun, herhangi bir caninin, sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine müsaade etmeyiz. Bu sapık bir daha gün yüzü görmeyecek. Ona ben insan bile diyemem. O aşağıların aşağısı bir mahluktur. Biz Ensar Vakfı'nın insanlığa ve ülkemize hizmet ettiğine şahitlik ediyoruz. Bunu siyaset konusu yapmayalım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Terörle mücadelemize muhalefet köstek oluyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN