Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ümmeti parçaladın iflah etmeyeceksin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pensilvanya’dan beddualar sallıyor. Tutmaz. Samimi değilsin dürüst değilsin. Bu toplumu, bu milleti, bu ümmeti parçaladın. İflah etmeyeceksin

Giriş Tarihi: 26.3.2016
‘Ümmeti parçaladın iflah etmeyeceksin’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Yozgat'ın Sorgun ilçesinde toplam yatırım tutarı 321 milyon TL olan 74 projenin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

KANLARI YERDE KALMADI:
Temmuzdan bu yana terörle mücadele sırasında verdiğimiz şehit sayısı 300'ü geçti. Tabii teröristlerin yurtiçi ve yurtdışında verdiği kayıplar bunun en az 10 katı. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık.

BEDDUASI TUTMAZ:
Devlet içinde devlet yok. Ne Paralel devlet, ne de bu ayrımcılar. Pensilvanya'dan beddualar sallıyor. Hangisi tutuyor? Tutmaz. Samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, bu milleti, bu ümmeti parçaladın. İflah etmeyeceksin. Bu devletin, milletin içinde temenni ederim ki yanlış istikamette gidenler de bu yanlışlarından vazgeçerler. Hala işin hakikatini bilmiyorlar. Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz.

MÜCADELE SÜRECEK:
Terörle mücadelede son ana kadar silahlı kuvvetlerimizle, polisimizle, köy korucularımızla sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Güneydoğu'da o güzelim sokaklara, caddelere, altyapısı olmayan yerlere devletin araç gereçleriyle çukurlar, hendekler kazdılar. Burada enteresan bir buluşma var. 'Hendek sahipleri helak edildi'. Şimdi de hendek sahipleri helak ediliyor mu? Bitti, bu kadar. Ne yaparlarsa yapsınlar. O hendekleri açanlar, oradaki benim Kürt kardeşlerime oraları zindan edenler bunun bedelini ödüyor, ödeyecek.

DÜNYAYI UYARDIK:
Dünyaya sesleniyoruz: 'Dikkat edin, bak yanlış yapıyorsunuz. Biz damdan düştük, bedel ödedik. Yanlış yapıyorsunuz.' Ama bunlar bölücü terör örgütün Avrupa Konseyi'nin yanında çadır kurduruyor. Teröristlerin resimlerini astırıyorlar, paçavralarını dalgalandırıyorlar. Bak iki gün sonra ne oldu? Alma mazlumun ahını... Yazık oldu o insanlara. Gaziantep'te yakaladık, gönderdik. Beyefendiler teröristi kalktılar gereken uygulamayı yapmayıp serbest bıraktı. Hadi bakalım, şimdi verin hesabını. Terör sadece belli bir ülkenin değil tüm dünyanın sorunudur.

AÇILIŞ TARİHİ 26 AĞUSTOS
Bu arada Bozok Üniversitesi'ndeki konuşmasında İstanbul Boğazı'nda inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile ilgili de bilgi veren Erdoğan, "3. köprümüz, hedefimiz inşallah 26 Ağustos'tan önce veya 26 Ağustos'ta köprünün açılışını yapmak" dedi. 26 Ağustos'ta, Türkler'e 1071'de Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 945'inci yıldönümü de kutlanacak.

"TERÖR, BUMERANG GİBİ DÖNER RUSYA'YI DA VURUR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Bozok Üniversitesi'nce "İktisat Politikası Fahri Doktora" unvanı verildi. Erdoğan, konuşmasında hem Rusya'yı, hem de Batı'yı uyardı: "Şayet siz 'PKK tamam, ama PYD terör örgütü değildir' derseniz, sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Elimizde belgeler var. Bu örgütün mensupları da, biz de, bölgeyi bilen herkes de sizin bu tavrınıza güler ey dünya, ey Batı. Sadece sizinle istihza ederler. Deve kuşu gibi kafayı kuma gömmek ortadaki gerçeği değiştirmiyor. Çıkar çatışması içine girildiği an, bölücü örgütün farklı harflerle kendini ifade eden yapılarından herhangi birinin mensubu da benzer bir eylemi herhangi bir Avrupa, Amerika, Rusya şehrinde yapabilir. Rusya zannediyor ki Moskova'da ben bunlara ofis açtırdım, bol bol da silah veriyorum. Bumerang gibi döner bir gün seni de vurur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ümmeti parçaladın iflah etmeyeceksin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN