Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hükümetimiz sanatın ve sanatçının yanındadır'

Başbakan Davutoğlu, "Dünya Tiyatrolar Günü" için yayımladığı mesajında, "Hükümetimiz sanatın ve sanatçının her zaman yanındadır." dedi.

Giriş Tarihi: 27.3.2016 16:40 Güncelleme Tarihi: 27.3.2016 18:16
'Hükümetimiz sanatın ve sanatçının yanındadır'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hükümetimiz sanatın ve sanatçının her zaman yanındadır. Milli ve evrensel değerlerimizin ve kültürel zenginliklerimizin korunması ve gelecek nesillerimize aktarılabilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır" ifadesini kullandı.

BAŞBAKANLIK'TA ÜNLÜLER GEÇİDİ

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu, "Dünya Tiyatrolar Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Davutoğlu, hükümetlerinin her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Milli ve evrensel değerlerimizin ve kültürel zenginliklerimizin korunması ve gelecek nesillerimize aktarılabilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Medeniyet yolundaki ülkemiz için hükümet olarak bundan sonra kültürel alana daha çok önem vereceğimiz muhakkaktır. Bu düşüncelerle, ülkemizin estetik ve sanatsal yönden gelişmesine katkılarını başarıyla sürdüren ve köklü bir geleneği olan Türk tiyatrosunun daha da güçlenmesini temenni ediyorum. Değerli tiyatro sanatçılarımız başta olmak üzere, tüm tiyatro çalışanlarının ve tüm sanatseverlerin Dünya Tiyatrolar Günü'nü içtenlikle kutluyor, bütün tiyatrocularımıza en içten sevgilerimi sunuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hükümetimiz sanatın ve sanatçının yanındadır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN