Darbe üstüne darbe

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Darbe üstüne darbe

Önceki gün 38 teröristin öldürüldüğü Mardin ve Şırnak'ta dün de 25 terörist etkisiz hale getirildi. Örgüt sadece 2 günde 63 militanını kaybetti

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda örgüte darbe üstüne darbe vuruldu. Şırnak, Mardin ve Hakkari'de yürütülen operasyonlarda, sadece son 3 günde 100'e yakın terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlar kapsamında önceki gün 3 kentte 38 terörist etkisiz hale getirilirken, Genelkurmay dünkü operasyonlarda da 25 militanın etkisiz hale getirildiğini duyurdu. İki günde öldürülen örgüt mensubu sayısı 63'e yükselirken, sadece son 3 günde 79 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

GENELKURMAY AÇIKLADI
Genelkurmay, operasyonların dünkü bölümünde Mardin Nusaybin'de 13 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 95'e ulaştı. Şırnak'taki operasyonda ise 9 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 88'e yükseldi. Hakkâri Yüksekova'da da 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 79'a ulaştı. Operasyonlarda ayrıca bir lav, bir el bombası, 3 Kalaşnikof piyade tüfeği, 13 şarjör ve 390 fişek, bir av tüfeği, bir anti tank roketi, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme de ele geçirildi.

OPERASYON SÜRÜYOR
Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde 14 Mart'ta başlayan operasyonlar sürüyor. Bölgede evlerin içine açılmış tünel girişleri ve girişlerin yanına tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar olduğu ve bunların imha edildiği belirtildi. İlçenin Orman, Eski Kışla, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerinde çatışmalar sürüyor.

ÜSSE SALDIRDILAR
PKK, Şırnak Uludere'de bulunan Nezirkına Üs Bölgesi'ne saldırdı. Dün 11.00 sıralarında Doçka ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya karşılık verilirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe üstüne darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN