Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'DAEŞ belasından kurtulmalıyız'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suriye savaşı devam ettikçe, terör örgütlerinin bir alan bulması, yayılması, eleman toplaması, propaganda yapması devam edecektir

Giriş Tarihi: 29.3.2016
'DAEŞ belasından kurtulmalıyız'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:
SURİYE'DE SAVAŞ BİTMELİ: Öncelikle bu DAEŞ belasından bütün dünyanın kurtulması gerekiyor. DAEŞ'i besleyen birçok unsur var, tek unsura indirgemek mümkün değil. Bu terör örgütü hunharca, haince, kalleşçe masum insanları öldürmektedir ama aynı şekilde Suriye'de yaklaşık 5 yıldır devam eden kanlı bir savaş aynı hainlikle, kalleşlikle masum insanları katletmeye devam etmektedir. Suriye savaşı devam ettiği müddetçe, bu tür terör örgütlerinin kendilerine bir alan bulması, yayılması, eleman toplaması, propaganda yapması da maalesef devam edecektir. Suriye'de bir an önce siyasi çözümün gerçekleşmesi lazım
TERÖR, TERÖRDÜR: İyi terörist kötü terörist yoktur. Terör, dünyanın her yerinde terördür gerekçesi ne olursa olsun. Biz nasıl DAEŞ, El-Kaide, Boko Haram terörünü kınıyorsak, aynı şekilde PKK terörünün de iltisaklı grupların aynı kararlılıkla kınanması, bunlara karşı somut adımların mutlaka atılması gerekir. İstihbarat paylaşımı, paylaşılan istihbaratın takip edilmesi ve gerekli adımların atılması noktasında gösterilebilecek muhtemel zafiyetlerin ne tür sonuçlar doğurduğunu da maalesef bu saldırılarda bir kez daha görmüş olduk. Biz bugüne kadar 120 küsur ülkeden yaklaşık 37 bin kişiye ülkeye giriş yasağı koyduk. Aynı şekilde 100'ün üzerinde ülkeden 3 binden fazla kişi ülkemizden sınır dışı edildi. Maalesef bu son Brüksel saldırılarını yapan kişiler de Paris saldırılarına karışan kişiler de bu sınır dışı ettiğimiz şüpheliler arasında yer alıyordu.
TAHRİK EDİLMEMELİ: Brüksel gibi saldırılardan sonra Müslüman karşıtı duyguların tahrik edilmesi, siyasete alet edilmesi, İslamofobik söylemlerin güç kazanması gibi konular sistematik olarak karşımıza çıkıyor. Müslüman karşıtı söylemler sadece DAEŞ gibi, El Kaide gibi terör örgütlerinin elini güçlendirir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'DAEŞ belasından kurtulmalıyız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN