Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit kontenjanından işe girmişti, şehit oldu

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Şehit kontenjanından işe girmişti, şehit oldu

Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan PKK saldırısında can veren teknisyen Mehmet Sadık Altürk’ün, korucu babasının da 6 yıl önce şehit olduğu, Altürk’ün şehit kontenjanından işe alındığı anlaşıldı

'ta terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit olan emniyet müdürlüğünde görevli teknisyen 26 yaşındaki Mehmet Sadık Altürk'ün şehit kontenjanından işe girdiği öğrenildi. Babası gibi şehit düşen Altürk'ün, iki amcası ve iki dayısının da şehit olduğu ortaya çıktı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne teröristler tarafından düzenlenen saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan teknisyen Mehmet Sadık Altürk'ün hikâyesi yürekleri burktu.

AİLESİNE O BAKIYORDU
Şehit Mehmet Sadık Altürk'ün köy korucusu olan babası Ferdi Altürk (49) de 6 yıl önce sınırına sıfır noktadaki Uludere ilçesi Ortabağ köyünde teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olmuştu. 22 yıllık korucu olan babasını teröre şehit veren Altürk, 4 yıl önce "Şehit Aileleri, Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ile terör mağdurlarına yönelik verilen iş hakkı" kapsamında şehit kontenjanından Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere işe alındı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde teknisyen yardımcısı olarak çalışan Altürk, 2 yıl önce kendisiyle aynı köyde yaşayan sevdiği kız Çiğdem ile evlendi. Şehit Mehmet Sadık Altürk, aldığı maaşla ailesine maddi destek sağlarken, 2 kız kardeşinin de eğitim masrafını karşılıyordu. Altürk ailesi Uludere'de teröre en çok şehit veren ailelerden.. Şehit Altürk'ün bölgenin ilk korucularından olan 2 dayısı 1987 yılında teröristlerin saldırısında şehit oldu. Yine Altürk'ün 2 amcası da 1994'te bölgede olayların en yoğun yaşandığı dönemde terör saldırısında şehit düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit kontenjanından işe girmişti, şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN