’de orduya sızmaya çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 1.4.2016
ABD’de orduya sızmaya çalışıyorlar

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ’deki ordu üslerine okul açtığını söyleyen Avukat Amsterdam, “ABD hükümetinin bu örgütü korumadığını söylemek safça olur” dedi

'de Gülen örgütüne karşı Türkiye'yi temsil eden İngiliz asıllı avukat Robert Amsterdam, FETÖ'ye ait sözleşmeli okullardaki yolsuzluk ve usulsüzlüklere karşı yeni bir hukuki süreç başlattı. Geçen ay Kaliforniya'daki Magonolia Okulları'ndaki usulsüzlüklerle ilgili olarak eyalet eğitim departmanına finansal bir soruşturma açılmasıyla ilgili olarak dilekçe verdiklerini söyleyen Amsterdam, "Önümüzdeki cuma Teksas'taki Harmony okullarına karşı da soruşturma açılması için dilekçe vereceğiz. Bundan sonra eyalet eyalet, her yerde açtıkları okullara ilişkin hukuki süreç yöneteceğiz" dedi. Gülen örgütünün ABD Başkanlık makamından eyaletlerdeki en küçük ofis olan şeriflere kadar milyonlarca dolar bağışta bulunduğunu söyleyen Amsterdam, yerel eyalet yetkililerinin de Türkiye'ye geziye götürüldüklerini ve etki altında kaldıklarını söyledi. Amsterdam, Magnolia okulları için yaptıkları başvurunun üstünden üç gün geçmeden Eyalet Meclisi'nde finansal denetimleri zorlaştıran bir yasa çıkarıldığını ve bunun tesadüf olamayacağını ima etti.

ABD HÜKÜMETİ KORUYOR
ABD'deki askeri üslerde okullar açan örgütün asker ailelerinin çocuklarından Türkiye'dekine benzer bir sürecin sonucunda küçük bir grubu seçtiğini söyleyen Amsterdam, "Bu çocukları alıp Altın Nesil yetiştirmeye çalışıyorlar. Türkiye'deki abilik, öğrenci evi sistemine yakın bir sistem kurmuşlar. Kaynaklarımız muhbirler" dedi. Elde yeterince delil olmasına rağmen neden hala Gülen örgütünün yeterince peşinden gidilemediğiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Amsterdam, "Bunca bağıştan sonra ABD hükümetinin Gülen örgütünü korumadığını söylemek safça olur. ABD'de bildiğiniz gibi bir derin devlet var" diye konuştu. Soruşturmalara başladıktan sonra keşfettiği şeylere oldukça şaşırdığını belirten Amsterdam, "Ben Zambiya'da da çalıştım. Orada bile böyle bir şey yoktu, olamaz" dedi. Pennsylvania Orta Bölge Mahkemesi'nde geçen yıl Fetullah Gülen'in şahsına yönelik açılan dava ile ilgili de bilgi veren Amsterdam, haziranda mahkemenin bir karar vermesini beklediklerini belirtti. Amsterdam, kararın olumsuz olması halindeyse üst mahkemelere gideceklerini, konuyu ABD Anayasa Mahkemesi'ne kadar taşımakta kararlı olduklarını ifade etti. Gülen'e karşı açılan dava, Tahşiyeciler olarak bilinen dini gruba karşı Gülenci polis ve savcıların haksız yere tutuklama kararı vermesi üzerine kurulmuştu. Gülen'in dini görüşlerini kendisine rakip olarak gördüğü bu grubu kasti olarak uydurma deliller ile hapsettirdiği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’de orduya sızmaya çalışıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN