Bu nasıl özgürlük?

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Bu nasıl özgürlük?

Özdemir Sabancı cinayeti sanığının Brüksel’de rahatça dolaştığına dikkat çeken Erdoğan, “Bize hala teslim edilmedi” dedi Belçika’nın özgürlükleri gerekçe gösterdiğini söyleyen Erdoğan, “Teröriste özgürlük olur mu?” diye sordu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi de bombalı saldırılara hedef olmasına rağmen terörizmle mücadelede 'ye samimi davranmayan ve topraklarında teröristleri ağırlamaya devam eden Belçika'ya sert tepki gösterdi. Brooking Enstitüsü'nde "Küresel Sınamalar ve 'nin 2023 Hedefleri" temalı bir konuşma yapan Erdoğan, özetle şöyle dedi:
Kendi ülkelerine yönelik terör tehditleri karşısında tüm hak ve özgürlükleri askıya alacak düzeyde sert önlemlere başvuranların, ülkemizdeki demokratik standartlarla ilgili söyleyecekleri bir şey olamaz. şu anda dünyanın en eli kanlı terör örgütlerinin ortak hedefinde bulunan bir ülkedir. Buna rağmen demokrasiden, özgürlüklerden, hukuk devletinden taviz vermeden mücadelemizi sürdürüyoruz. Maruz kaldığı birçok yüksek terör tehdidiyle mukayese edildiğinde, hak ve özgürlükler bakımından Türkiye'den ileri standartta bir ülke yoktur. Bu hakkın ülkemize teslim edilmesini özellikle bekliyoruz.
PKK'nın DAEŞ'le mücadeleye katkı sunduğu propagandası maalesef alıcı bulmaktadır. Böyle bir durum yoktur. PKK'nın kendi ajandasını uygularken yaşadığı çatışmalar dışında DAEŞ'le en küçük mücadelesi söz konusu değildir, bunlar yalandır.
Bazı terör örgütlerine karşı tedbirler alırken diğerlerine karşı hareketsiz kalmak, hatta desteklemek uluslararası toplumun ortak vicdanına uygun bir tabloyu yansıtmıyor. PKK veya PYD için Avrupa'da para toplama kampanyaları ve propaganda toplantılarının düzenlendiğini, bu örgütlere silah ve mühimmat gönderildiğini gayet iyi biliyoruz.
Gaziantep'te yakaladığımız teröristi Belçika'ya bildirmemize rağmen, Belçika serbest bıraktı. Sonra havalimanındaki işte o acı tabloyu, o felaketi yaşadık. Aynı şekilde bizde güçlü bir işadamımızı öldüren bir terörist şu anda Brüksel'de elini, kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. 10 yıl oldu biz kendisini istedik ve bu isim hala bize teslim edilmedi, teslim edilmiyor. Bunu kendileriyle bir araya geldiğimizde söylediğimizde aldığımız cevap şu 'Biz özgürlüklerden yanayız', bu nasıl özgürlük? Teröriste özgürlük olur mu? Peki o öldürülen insanın hakkını kim alacak, kim savunacak? Nasıl bir özgürlük bu? Ve bunu düşünce özgürlüğü olarak bize tanımlıyorlar.
(Türkiye'de) Cezaevlerinde Anayasa ile teminat altına alınan basın hürriyeti kapsamında hiçbir tutuklu gazeteci yoktur. Tutuklu gazeteci olduğu iddia edilen 7 isimden 4'ü PKK terör örgütü, 3'ü ise FETÖ terör örgütüne üye olmaktan yargılanıyor. FETÖ nedir? O da legal görünüm altında, illegal faaliyetler gösteren bir örgüttür. Bu bizim artık Milli Güvenlik Strateji Belgemize de girmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl özgürlük?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN