Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalnız bırakıldık

Erdoğan: Teröre karşı ortak duruş çağrımıza, çoğu ülke hak ettiği önemi vermiyor gibi görünüyor. Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldık

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Yalnız bırakıldık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International kanalında ünlü gazeteci Christiane Amanpour'un sorularını yanıtladı. Erdoğan, Avrupa ülkelerini terör tehdidinin önemini kavrayamamak ve terörün yayılmasına izin vermekle suçladı. Terör örgütlerinin milatanlarının bir çoğunun Avrupa'dan Ortadoğu'ya gitmiş olduğunu hatırlatan Erdoğan, Batılı ülkelerin terörle mücadele için yeteri kadar çaba göstermediğini ve yükümlülüklerini yerine getirmediğine dikkat çekti.

ERDOĞAN'DAN O SORUYA SERT CEVAP!

ÇAĞRIMIZI ÖNEMSEMİYORLAR
Belçikalı yetkililerin Brüksel'deki bombalı saldırıyı gerçekleştiren İbrahim el Bakravi meselesinde de "benzer bir ihmal" sergilediğini belirten Erdoğan, "Ülkelere teröre karşı ortak duruş çağrısında bulunuyoruz. Ama çoğu ülke bu çağrıya hak ettiği önemi vermiyor gibi görünüyor. Batılı ülkeler tarafından yalnız bırakıldık. İstihbarat paylaşımı beklentimiz hiçbir zaman karşılanmadı" dedi. 'nin terör örgütü DAEŞ'le mücadeleye kararlılıkla devam ettiğini söyleyen Erdoğan, "Biz bu amaca bağlıyız ve Batılı ülkelerden de aynı kararlılığı bekliyoruz" diye konuştu.

PARALEL, PKK, ASALA KOL KOLA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma için Brookings Enstitüsü'ne gelişi öncesinde, karşıtları gösteri yaptı. Enstitü karşısındaki kaldırımda birer metre arayla duran PKK yandaşları, sözde Ermeni soykırımı savunucuları ile firari sanık Emre Uslu'nun da aralarında bulunduğu Paralel Yapı mensupları, Erdoğan'a hakaret içeren tezahüratlar yaptı. Yolun karşısında ise Erdoğan'a destek gösterisi vardı. Vatandaşlar "We Love Erdoğan" yazılı pankartlar taşıdı. Protestocuların yanına "Andolsun ki ümmetin son sesi Usta'yı üzeni üzeceğiz" yazılı Erdoğan posteriyle giden Şükriye Yıldırım, PKK yandaşlarının saldırısına uğradı. Pankartı yırtılan ve darp edilen Yıldırım, polis tarafından diğer tarafa gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalnız bırakıldık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN