Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralel yapının gerçek yüzü milletimiz tarafından görüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Liderliğini burada firari olarak yaşayan Gülen'in yaptığı bu örgütün gerçek yüzü aradan geçen bu 3 yıl içinde milletimiz tarafından net bir şekilde görüldü." dedi.

Giriş Tarihi: 3.4.2016 00:53 Güncelleme Tarihi: 3.4.2016 01:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralel yapının gerçek yüzü milletimiz tarafından görüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Liderliğini burada firari olarak yaşayan Gülen'in yaptığı bu örgütün gerçek yüzü aradan geçen bu 3 yıl içinde milletimiz tarafından net bir şekilde görüldü." dedi.

Erdoğan 'de üniversite öğrencilerine seslendi.

Paralel Devlet Yapılanması'nın darbe teşebbüsünü milletin desteği ve duasıyla bertaraf ettiklerini belirten Erdoğan şöyle konuştu:

"Türkiye'de 40 yıldır gizli bir şekilde örgütlenen, kendini dini bir cemaat gibi sunan, diyalog, hizmet, eğitim gibi kavramların arkasına saklanarak, bir suç örgütü kuran karanlık yapıyla bizler 3 yıldır mücadele ediyoruz. Paralel Devlet Yapılanması olarak adlandırdığımız bu örgüt, 2013 yılından bu yana yargı ve emniyetin içerisindeki mensupları aracılığıyla meşru hükümete bir darbe girişimde bulunuyor. Hamd olsun bu darbe teşebbüsünü milletimizin desteğiyle ve duasıyla bertaraf ettik. Liderliğini burada firari olarak yaşayan Fetullah Gülen'in yaptığı bu örgütün gerçek yüzü aradan geçen bu 3 yıl içinde milletimiz tarafından çok daha net bir şekilde görüldü.

"Bazı çevereler Türkiye aleyhine kampanyalara meyledebiliyorlar"

Bazı çevrelerin Türk ve İslam karşıtı motivasyonlarla Türkiye aleyhine kampanyalara meyledebildiğine dikkat çeken Erdoğan şunları ifade etti:

"Ne yazık ki bazı çevreler, özellikle akademik unsurları kullanmak suretiyle 1915 Olaylarını bahane ederek Türk ve İslam karşıtı motivasyonlarla Türkiye aleyhine kampanyalara meyledebiliyorlar. Osmanlı İmparatorluğu'nun gayrımüslimleri yok etme anlayışıyla tüm Ermenileri katlettiği yalanını ortaya atan odaklara bakıldığında bu kesimlerin esasen İslam karşıtlığında birleştiğini görürüz. Yoksa Osmanlı'da böyle insanları katletmek, yok etmek asla, böyle bir şey söz konusu değildir. Biz ecdadımız için böyle bir kara lekeyi de kabul edemeyiz." dedi.

"Müslümanlar olarak sancılı ve zor bir dönemden geçiyoruz"

Müslümanlar olarak zor ve sancılı bir dönemden geçildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Müslümanlar olarak gerçekten sancılı ve zor bir dönemden geçiyoruz. Hemen her gün İslam coğrafyasının bir köşesinden yüreklerimizi dağlayan, gözlerimizi yaşartan bizi karamsarlığa sevk eden haberler alıyoruz. Tarih boyunca ilim, irfan ve hikmet merkezleri olan şehirilerimiz, ya Esed gibi devlet terörü uygulayan rejimler ya da DAİŞ gibi terör örgütleri eliyle yok ediliyor. Yüzyıllardır sakinler için birer güven yurdu olan İslam beldeleri maalesef bugün kan ve gözyaşı ve yıkımla anılıyor."

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralel yapının gerçek yüzü milletimiz tarafından görüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN