Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toprak Mahsulleri Ofisi’nde Paralel temizlik

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Toprak Mahsulleri Ofisi’nde Paralel temizlik
Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Faruk Çelik'in talimatıyla TMO Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı İsmail Mandıracı, Fındık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Bahar, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özkan Günday, Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen ve Eğitim Şube Müdürü Haluk Türkoğlu'nun görevden alındığı ifade edildi. Söz konusu değerlendirmelerin "Paralel Yapı" operasyonu kapsamında yapıldığı belirtildi.

7 YILDIR PERSONEL MÜDÜRÜ
Görevden alınan isimlerden İsmail Mandıracı, 28 yıl önce kurumda muhasebeci olarak göreve başladı. Mandıracı 7 yıldır Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu. Bir diğer isim Mustafa Bahar ise 1994'te kurumda çalışmaya başlamıştı. Bahar, 8 yıldır Fındık İşleri Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu.

İSİMLERİ ÇIKARTILDI
Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olan Özkan Günday ise iki yıl önce TMO'ya girdi. TMO Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen de 1998'de kurumda çalışmaya başladı. 3 yıl kadar müfettiş yardımcısı olarak görev yapan Gülen 5 yıldır Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Paralel Yapı ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle görevlerine son verilen 3'ü daire başkanı 5 yöneticinin isimleri TMO'nun sitesindeki teşkilat künyesinden çıkartıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toprak Mahsulleri Ofisi’nde Paralel temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN