"Firari Gülen'in gerçek yüzünü gördüler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington'da üniversite öğrencilerine seslendi: Firari Fetullah Gülen'in gerçek yüzü görüldü. Biz kovalıyoruz, onlar kaçıyor. Kovalamaya da devam edeceğiz, çünkü bunlar milleti böldü

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Firari Gülen'in gerçek yüzünü gördüler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Amerikan yönetiminden defaatle Paralel Devlet Yapılanması yöneticilerinin deport veya iade edilmesini istediklerini belirterek, "Biz kovalıyoruz, onlar kaçıyor. Kovalamaya devam edeceğiz. Çünkü bunlar milleti böldüler. Kendilerine göre bir İslam tanımı getirdiler. Bunu kabullenmek mümkün değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'den dönmeden önce Türk Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nin resmi açılışını yaptıktan sonra, Türken Vakfı'nca düzenlenen etkinlikte üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

"PKK, PARALEL YAPI VE ASALA YAN YANAYDI"

'DEFAATLE İSTEDİK'
Buradaki konuşmasında Paralel Yapı'nın Milli Güvenlik Strateji Belgesi'ne girdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: "'den kaçıp 1999'da buraya gelen, burada da malum şu anda birçok adımları atan, birçok gencimizi aldatan, hepsinden öte çok ciddi bir parasal kaynak elde eden, tabii burada bilemiyorum, buranın yönetimleri bu işi nasıl takip eder. Çünkü Amerikan yönetiminin vergi, para konularında çok hassas olduğunu biliyorum. Defaatle de biz, Amerikan yönetiminden deport etmesini veya bizlere verilmesini istedik. 'deki konumlarını da kendilerine bildirdik."

'3 YILDIR MÜCADELE EDİYORUZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Biz kovalıyoruz, onlar kaçıyor. Kovalamaya devam edeceğiz. Çünkü bunlar milleti böldüler. Kendilerine göre bir İslam tanımı getirdiler. Bunu kabullenmek mümkün değil. 'de 40 yıldır gizli şekilde örgütlenen, kendini dini bir cemaat gibi sunan, diyalog, hizmet, eğitim gibi kavramların arkasına saklanarak bir suç örgütü kuran karanlık bir yapıyla, 3 yıldır mücadele ediyoruz. Paralel Devlet Yapılanması olarak adlandırdığımız bu örgüt, 2013'ten bu yana yargı ve emniyetteki mensupları aracılığıyla meşru hükümete darbe girişimde bulunuyor. Hamdolsun bu darbe teşebbüsünü milletimizin desteği ve duasıyla bertaraf ettik. Liderliğini burada firari olarak yaşayan Fetullah Gülen'in yaptığı bu örgütün gerçek yüzü, aradan geçen bu 3 yıl içinde milletimiz tarafından çok daha net bir şekilde görüldü."

KARANLIK LOBİLERLE İŞBİRLİĞİ
Tayyip Erdoğan, Paralel Yapı'nın 3 yıldır ne kadar Türkiye karşıtı lobi ve ülke varsa, onlarla işbirliği halinde çalıştığına şahit olduklarını anlattı. Bu örgütün bilhassa belli bir etkinliğinin olduğu ABD'de, Türkiye aleyhine çok yoğun iftira ve karalama kampanyası yürüttüğüne dikkati çeken Erdoğan, örgütün kendi çıkarları için İslam düşmanları ve karanlık lobilerle işbirliği yapmaktan çekinmediğinin de altını çizdi. Erdoğan, salonda bulunan gençlere de "Ben, sizlerden hem bu yapıya hem de benzeri oluşumlara karşı daha dikkatli olmanızı istiyorum. Bizim tek bir gencimizin, istikbalimizin umudu olan tek bir evladımızın kaybolmasına, karanlık yapılar elinde heba olmasına gönlümüz razı değil. Ben sizlere güveniyorum" diye seslendi.

SİMİT DAĞITTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkinliğin ardından vatandaşların yoğun ilgisi arasında salondan ayrıldı. Davet üzerine Türk Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'ndeki Simit Sarayı'nı da ziyaret eden Erdoğan, buradan aldığı simitleri vatandaşlara dağıttı. Türk Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nde incelemelerde bulunan ve ABD'deki Müslüman toplumu temsilcilerini kabul eden Erdoğan, daha sonra ABD'deki Müslüman toplumu temsilcileriyle basına kapalı bir araya geldi.

'ÖNYARGILI KAMPANYALARA KARŞI BİZE DESTEK VERİN'
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerden, 1915 olaylarına ilişkin yalan propagandaya karşı yardım isteyerek şunları söyledi: "Ne yazık ki bazı çevreler özellikle akademik unsurları kullanmak suretiyle 1915 olaylarını bahane ederek Türk ve İslam karşıtı motivasyonlarla Türkiye aleyhinde kampanyalara meyil edebiliyorlar. 'Osmanlı İmparatorluğu'nun tüm Ermenileri katlettiği' yalanını ortaya atan odaklara bakıldığında, bu kesimlerin esasen İslam karşıtlığında birleştiğini görürsünüz. Yoksa Osmanlı'da insanları katletmek söz konusu değildir. Biz ecdadımız için böyle bir kara lekeyi de kabul edemeyiz. Bu itibarla okul ve sosyal hayatınızda bu çarpıtmalara entellektüel ve bilimsel düzeyde cevap verilmesinde sizlerin katkılarını bekliyorum. Ön yargılı kampanyalarla mücadelemizde bize destek vermenizi özellikle okullarınızda uygun vesilelerle bu hususları paylaşmanızı rica ediyorum."

TERÖRLE MÜCADELEDE GERİ ADIM ATMAK YOK
Konuşmasında, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terörist saldırıda şehit olan güvenlik güçlerine rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hain saldırılar karşısında hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı, aynı kararlılık ve hassasiyetle terörle mücadelemizi devam ettireceğimizi özellikle ifade ediyorum. Terör örgütü ve örgütün ipini elinde tutanlar ülkemizi kutlu yolculuğundan asla alıkoyamayacaktır. Türkiye aziz milletimizin basireti, feraseti ve dayanışmasıyla terör belasına son verecektir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD dönüşü konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Firari Gülen'in gerçek yüzünü gördüler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN